Incognito, Stereo MCs ve Jamiroquai gibi isimlerle birlikte, son 20 yılın en önemli acid jazz, funk ve R&B gruplarından The Brand New Heavies, soul müziğin ünlü seslerinden, vokalistleri N’Dea Davenport’un da yer aldığı orijinal kadrosuyla İstanbul Caz Festivali’nde.

Bu akşam saat 22.00’da, festivalin ilgi gören mekânlarından İstinyePark’ın Markalar Sokağı’nda gerçekleştirilecek konserde müzikseverler yerlerinde duramayacak.

James Brown hayranı üç arkadaşın 1985 yılında kurduğu The Brand New Heavies Londra acid jazz sahnesinin öncülerinden... “Never Stop”, “Stay This Way”, “You are the Universe” ve “Dream on Dreamer” gibi şarkılarıyla tanınan The Brand New Heavies, soul, funk, blues ve caz müziği harmanlayıp leziz bir biçimde müzikseverlere sunuyor. Grup, 2006 yılında vokalistleri N’Dea Davenport’la yollarını yeniden birleştirdiğinden bu yana Avrupa ve Amerika’da çok başarılı performanslara imza attı.

Son albümleri We Won’t Stop’ı bu yıl yayımlayan The Brand New Heavies; caz festivali izleyicisiyle İstinyePark eş-sponsorluğunda buluşuyor. Sample’larla funk’ı popüler müziğin içine entegre ederek, 90’ların dans sahnesinin oluşturulmasına büyük katkıda bulunan The Brand New Heavies, cazseverlere İstinyePark’ta dans müziğinin en kaliteli halini sunarak, doyumsuz bir müzik ziyafeti yaşatacak.