İddiaya göre, Sincik ilçesine bağlı İnlice Beldesi'ne Malatya’dan, kiraladıkları otomobil ile gelen Y.A. ile F.A., 14-15 yaşlarında isimleri öğrenilemeyen iki kız çocuğunu zorla otomobile bindirerek kaçırmak istedi. Kız çocuklarını zorla otomobile bindiren şahısları fark eden köylüler durumu jandarma ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, Sincik- Kahta Karayolu, Karakuş Tümülüsü yakınlarında uygulama gerçekleştirdi. Uygulama noktasını fark eden şahıslar, otomobille geri dönüş yaparak bu defa Sincik ilçesine doğru kaçmaya çalıştı. Daha sonra jandarma ekiplerinden kaçamayacaklarını anlayan şahıslar bu defa iki kız çocuğunu Çatbahçe köyü yakınlarında bırakarak Sincik ilçesine doğru kaçmaya devam etti.

Sincik ilçe girişinde barikat oluşturan jandarma ekiplerinin dur ikazlarına uymayan şahıslar, barikatı geçerek hızla kaçmaya devam ederken, jandarma ekipleri kaçan otomobilin durması için havaya ateş açtı. Jandarma ekipleri ile şahıslar arasında kovalamaca Malatya’nın Pütürge ilçe yakınlarına kadar devam etti.

Jandarma ekiplerinin köy koruyucularına haber vermesi üzerine Malatya’nın Pütürge ilçesi yakınlarında köy korucuları tarafından araç ile yol trafiğe kesildi. Yolun kesilmesiyle şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar İlçe Jandarma Komutanlığı'nda alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.