Japonya’dan erkekleri bunaltmayan fikirler

Sıcak, nemli ve teknolojik ada Japonya, takım elbiseli erkekler için sıcakta rahatlatııcı yeni formüller peşinde.

22.06.2009 - 17:51

Japonya’dan erkekleri bunaltmayan fikirler

Sıcaklarda takım elbiseyle sokakta olmak zor. Çalışan vatandaşların verimini düşürmemek ve iş kıyafeti kodları dışına çıkmamak için Japonlar iş kıyafetlerini sıcağa göre modifiye ediyorlar.

Tokyo’nun aşırı sıcak ve nemi karşısında yeni buluşlara imza atan Japonlar iş kıyafetlerini sıcağa karşı geliştiriyorlar.

Yeni Buz Takım elbise - The New Ice Suit adıyla piyasaya çıkan ürün, kol altına yerleştilebilen soğuk jel paketler için üretilmiş. Ofis ortamları genelde klimalı olduğu için bu takım ceketi sokaklarda işe yarıyor. Takımın iş dönüşü tekrar serin tutması için ceketin içinden çıkan jel buzların işte buzdolabına konulması öneriliyor. Daha çok dışarda işi olan satış elemanlarının tercih edeceği ceket Haruyama markası tarafından üretiliyor. Takım Japonya’da 277 dükkanda bulunabiliyor ve yaklaşık $520 değerinde.

Terlemeyle beraber gelen bakteri oluşumu ve kötü kokuyla savaş ise Aoki markasından geliyor. Aoki ülkenin bilinen erkek giyim perakendecilerinden. 2005’ten beri ekstra hafif ve nem çeken ürünler üreten marka, Farago Aircool adlı bir takım elbise çıkarttı. Bu takım elbise deodorant yayıyor ve antibakteriyel özellik gösteriyor. Tekstilin dokusundaki gümüş iyonlar, kötü kokuları hapsetme özelliğine sahip. Firma bu buluşu tişört ve çoraplarda da uyguluyor. Takım elbisenin fiyatı $370 olup, tişört $13’a, çorap ise $7.80’e satılıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...