The Tonight Show tarihinde, devrettiği koltuğu geri alan ilk komedyen olan Jay Leno, hafta içi her gece CNBC-e ekranında Türk izleyicisi ile buluşuyor.

Komedi ve aksiyon içerikli 'Chuck' dizisinin yıldızı Zachary Levi, The Tonight Show’da Jay Leno’nun stüdyo konuklarından biri.

Ünlü yıldız, Leno’ya CNBC-e ekranında şu anda 3.Sezonu yayınlanan CHUCK dizisinin kamera arkasından, ülkemizde de gösterime giren Alvin ve Sincaplar 2 ve Disney tarafından yeni Rapunzel animasyonu olarak lanse edilen “Tangled” dahil pek çok yeni projesinden bahsedecek.

JAY LENO’NUN KUZULARI
Jay Leno’nun büyük bir otomobil koleksiyonu olduğunu biliyor muydunuz? 200’e yakın otomobili için dev bir garaj açan Leno, her biriyle yakından ilgileniyor.

Güney California’daki iki büyük binanın içinde, dünyanın en geniş otomobil koleksiyonlarından biri mevcut. Ama tıpkı barındırdığı araçlar gibi, bu dev garaj da bildiklerinize pek benzemiyor. Son derece teçhizatlı olmasının yanı sıra, aynı anda 10 araçla birden ilgilenmenizi sağlayacak kadar geniş bir alana yayılmış durumda. Garajın sahibi Jay Leno bu kalabalığın ortasına, çalışanları ve ziyaretçileri için hünerlerini sergileyebileceği muhteşem bir mutfak inşa ettirmeyi de ihmal etmemiş.

Popular Mechanics adlı dergideki köşesinde, koleksiyonunun durumu hakkında bilgiler ve isteyenlere konuyla ilgili tavsiyeler veren Leno, öncelikle garajının bir müze olmadığının altını çiziyor. Satın aldığı araçları müze eserleri olarak sergilemek yerine bizzat kullanmaktan hoşlanan şovmenin koleksiyonu, otomotiv sektörünün 100 yıllık tarihinin bir özeti gibi. Koleksiyondaki en araçlar, 1906 model bir Baker ve yine 1906 model bir Stanley Steamer. Koleksiyonda ayrıca artık ortalarda olmayan birçok model de mevcut: Monteverdi ve Bugatti Atlantic gibi.

Ancak koleksiyonun en özel parçası 1955 model bir Buick. Sadece Leno’nun satın aldığı ilk araba olduğu için değil, aynı zamanda onu California’ya getiren araba olduğu için. Henüz kendi ayakları üzerinde duramayan bir komedyen adayıyken, Buick’in içinde uyuyan Leno o zamanlar bile ilk göz ağrısını satmayı asla aklından geçirmemiş. Şimdilerde ne zaman Buick ile kısa bir tur atsa hep eski günleri düşünüyor.

The Tonight Show’ bu gece saat 24.00'te CNBC-e'de.