Later with Jools Holland'ta, dünyanın en ünlü müzisyenleri bir kez daha aynı sahnede buluşuyor. Jools Holland'ın bu haftaki konukları Jay-Z, Sting, Norah Jones, Foofighters, Stornoway, Erik Mongrain ve Ginger Baker.

Amerikalı hip hop müzisyeni ve iş adamı Shawn Corey Carter sahne adıyla Jay-Z, elde ettiği başarıları sayesinde milyon dolarlık bir iş hacmini yönetiyor. Müzik dünyasında saygın bir yere sahip olan Jay-Z aynı zamanda Roc- A-Fella Records’un sa CEO’su. Jay- Z The 40/40 Club, New Jersey Nets şirketlerinin kurucuları arasında yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde yirmi altı milyondan fazla albüm satan ve çeşitli Grammy Ödülleri'nin sahibi olan Jay-Z; ABD'nin finansal anlamda en başarılı hip hop sanatçıları ve girişimcilerden biridir.

Jools Holland’ın bir diğer konuğu milyonların sevgilisi Sting. İngiliz müzisyen Gordon Matthew Thomas Sumner, bilinen sahne adıyla Sting dünyanın en iyi müzisyenleri arasında yer almaktadır. Sumner’a Sting ismi Phoenix Jazzmen ile beraber olduğu zamanlarda takılmıştır. Bir performansta siyah ve sarı çizgili bir süveter ile çıktığı için grubun lideri Gordon Solomon kendisine bal arısı gibi göründüğünü söylemiş, ondan sonra da lakabı Sting yani arı ığnesi olarak kalmıştır.

Hint asıllı Amerikalı piyanist Norah Jones aynı zamanda Grammy Ödüllü söz yazarı ve şarkıcı olarak da ön plana çıkıyor. 2002'de Türk yapımcı Arif Mardin'in keşifiyle çıkardığı Come Away With Me isimli albümüyle tüm dünyada 20 milyonun üzerinde satış grafiği elde etti ve bu albümden 7 Grammy kazandı.

'Later with Jools Holland' 28 Mayıs Cuma saat 20.152te e2'de.