Jeneratör gazı öğrencileri zehirledi

Ağrı'da 28 öğrenci, okuldaki elektirik kesintisi nedeniyle çalıştırılan jeneratörden sızan gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Anadolu Ajansı 16.01.2014 - 00:39

Jeneratör gazı öğrencileri zehirledi

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Aktarla köyünde 28 öğrenci, okulda kullanılan jeneratörün gazından etkilendi.

İlçeye 35 kilometre uzaklıkta olan ve 6 gündür elektrik kesintisi nedeniyle jeneratörün kullanıldığı köy okulunda, 28 öğrencinin mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti üzerine durum 112 Acil Servis ekiplerine bildirildi.

Doğubayazıt, Diyadin ve Taşlıçay ilçelerinden gelen ambulanslarla öğrenciler, Doğubayazıt Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Öğrenci velilerinden Cemalettin Baş (48), yaptığı açıklamada, köyde 6 gündür elektrik kesintisi meydana geldiğini ve bu nedenle okulda jeneratör kullanıldığını söyledi.

Çocukların jeneratörden çıkan gazdan etkilendiklerini belirten Baş, "Köyümüzde elektrik kesintisi var ve okulda jeneratör çalıştırılmış. Öğrencilerimiz de çıkan dumandan zehirlenmişler. Şu an öğrencilerin durumu iyi fakat kısa sürede bu kesintilere bir çare bulunulmalı" diye konuştu. Hastanede tedavileri devam eden öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...