Jet imam uyarısı

Teravih namazlarını hızlı kıldıran 'jet imamlara' Erzurum Müftüsü Yakup Arslan'dan uyarı geldi. Aslan,  "Acele kılınan namazın olmadığını böyle bir acelemizin de olmadığını, vatandaşlarımızla ve Müslüman kardeşlerimizle paylaşmak istiyorum" dedi.

10.07.2013 - 12:34

Jet imam uyarısı

Teravih namazını hızlı kıldırdıkları için 'jet imam' olarak bilinen imamları Erzurum Müftüsü Yakup Arslan uyardı. Arslan, "Acele kılınan namazın olmadığını böyle bir acelemizin de olmadığını, vatandaşlarımızla ve Müslüman kardeşlerimizle paylaşmak istiyorum" dedi.
   
Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan ayının gündüzleri oruçlu olarak, geceleri de teravih namazıyla güzel bir şekilde değerlendirileceğini ifade ederek, 13 camide hatimli teravih namazı kıldırılacağını söyledi.

Teravih namazıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'nın da her sene ramazan ayıyla ilgili genelgesinde namazların yavaş kıldırılması konusunda bilgi verildiğini vurgulayan Arslan, şöyle konuştu:

"Hamdolsun bizde yok denecek kadar az ama yine de biz hem cemaatimize hem imam arkadaşlarımıza teravih namazının da bir namaz olduğunu, namazın da farzlarının, vaciplerinin, sünnetlerinin ve erkanlarının olduğunu ve bunda da bu rükünlere uyulması gerektiğini, acele kılınan namazın olmadığını, böyle bir acelemizin de olmadığını, vatandaşlarımızla ve Müslüman kardeşlerimizle paylaşmak istiyorum. Vatandaşlarımız ve imamlarımızın da böyle bir yanlışa düşmemelerini tavsiye ediyorum."          

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...