Jet ski devrilince mahsur kaldılar

Antalya'da kullandıkları jet skinin  devrilmesi sonucu denizde mahsur kalan 2 kişi, tur teknesi ve deniz polisi  tarafından kurtarıldı.

Anadolu Ajansı 04.09.2011 - 21:46

Jet ski devrilince mahsur kaldılar

Muratpaşa ilçesi Lara bölgesindeki Fener Parkı falezleri açıklarında üzerinde 2 kişi bulunan bir jet skinin denizde sürat yaptığı sırada devrilerek batmaya başladığını gören balıkçılar durumu polise bildirdi.

Bu sırada olay yerinde bulunan bir sürat teknesi ve deniz polisi, deniz ortasında mahsur kalan ve kazadan yara almadan kurtulan Ayhan Arslankılıç ile ismi öğrenilemeyen bir kadın turisti kurtardı.

Devrilen jet ski ise polis ekipleri tarafından sürat teknesine bağlanarak otele götürüldü.

Belek turizm bölgesindeki bir 5 yıldızlı otelde tekne kaptanı olarak çalıştığı belirlenen Arslankılıç'ın bir grup turisti sürat teknesi ve jet-skiyle birlikte mavi tura çıktığı, Fener Parkı açıklarında ise turistleri jet skiye bindirdiği sırada kazanın meydana geldiği öğrenildi.

Kazayı görerek polise haber veren Zeki Ünlü, aşırı süratli olan jet skinin bir andan devrildiğini söyledi. Ünlü, önce düşen iki kişinin şaka yatığını sandığını ancak, yardım çığlıkları üzerine durumu polise haber verdiğini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...