‘Jitemci Yüzbaşı Cem’ yakalandı

Antalya’da ''Sahte Yargıtay hakimi” operasyonu' kapsamında aranan Cem B. gözaltına alındı. Üstünden 10 basın kartı ve 2 kimlik çıkan zanlının, kendini ''Jitemci Yüzbaşı Cem'' olarak tanıttığı belirtildi.

04.02.2011 - 14:14

Antalya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 20 Ocakta Antalya, İstanbul ile Ankara'da düzenlenen ve 6 kişinin tutuklandığı ''Sahte Yargıtay Hakimi'' operasyonu kapsamında aranan Cem B. İstanbul Merter'de yakalandı.

Zanlının kendisini ''Jitemci Yüzbaşı Cem'' olarak tanıttığı ve bu sayede dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. İstanbul'da 6 yıl polis ve adliye muhabirliği yaptığı belirtilen Cem B'nın üst aramasında, kendi adına düzenlenmiş sahte 10 basın kartı ve 2 kimlik ele geçirildi.

Cem B'nın, operasyon kapsamında tutuklanan ve kendisini yargıtay hakimi gibi göstererek vatandaşları dolandırdığı öne sürülen çete lideri Deniz K'ya hakimlerin insanlarla nasıl konuşması gerektiği konusunda ders verdiği iddia edildi.

Antalya'da düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 zanlıdan 6'sı tutuklanmıştı. Suç örgütü üyelerinin, yapılan işler için ''özel tarife'' hazırladığı öne sürülmüş, Yargıtay kararı onama ve bozmaya 35 bin lira alan suç örgütünün, suçun ağır cezalık olması halinde 50 bin lira, tahliye kararı için 15 bin lira, hazine davaları için 50 bin lira, kamu kurumlarında iş yeri değiştirme için 5 bin lira, vergi borcu sildirme için 4 bin 500 lira, memur ve müdür atamaları için 5'er bin lira aldığı ileri sürülmüştü. Çete elebaşı Deniz K'nın kendisini Yargıtay hakimi olarak tanıtıp 50 müştekiden 1 milyon liraya yakın para aldığı iddia edilmişti.

Çetenin iş vaadinde bulunduğu kişileri İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda toplayarak kişi başı 500 lira aldıkları da ileri sürülmüştü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...