Jobs biyografi kitabına onay verdi

Apple patronu hakkında yazılacak bir kitapa ilk kez kişisel onayını verdi.

11.04.2011 - 17:02

Jobs biyografi kitabına onay verdi

Apple’ın efsanevi lideri Steve Jobs’ın, hakkında yazılacak bir biyografi kitabına ilk kez destek ve onay vermeyi kabul ettiği bildirildi. Kitabı öncekilerden ayıran, Jobs’ın doğrudan yazara konuşması ve bilgi vermesi.

Simon&Schuster yayınevinden yapılan açıklamada, Walter Isaacson tarafından kaleme alınmakta olan kitabın “iSteve: The Book of Jobs” adını taşıyacağı belirtildi. Isaacson, 2010’nin başlarında raflarda olması beklenen kitap için Jobs ve aile üyeleri dışında Apple çalışanları ve rakip firmaların yöneticileriyle 2009 yılında bu yana mülakatlar yapıyor.

Daha önce yazılan biyografilerin hiçbiri Jobs’ın onayını almamıştı. Bu kitaplardan bazılarına Jobs’ın tepki gösterdiği de biliniyor. Jobs, beğenmediği bir kitabın yazarına ve yayınevine ait tüm kitapları Apple Book Store’dan yasaklatmıştı.

Steve Jobs, uzun yıllardır pankreas kanseri hastalığıyla boğuşuyor. Daha önce bu yüzden karaciğer nakli ameliyatı geçiren Jobs, geçen Ocak’ta üçüncü kez ‘sağlık izni’ne ayrılmıştı. Jobs en son Mart başında iPad 2’nin tanıtım toplantısına katılarak ürünü sunmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...