18. İstanbul Caz Festivali, soul ve R&B müziğin genç yıldızı Joss Stone’u ağırlıyor. İngiliz şarkıcısı, söz yazarı ve oyuncu Joss Stone, Matraş sponsorluğunda 28 Temmuz Perşembe akşamı saat 21.00’de, santralistanbul Kıyı Amfi’de, İstanbul’daki ilk konserini verecek hayranlarının uzun süren bekleyişine son verecek.

Konser öncesinde santralistanbul Kıyı Amfi’nin önündeki çim alanda saat 18.00’den itibaren çeşitli aktiviteler gerçekleştirilecek. Saat 18.00’den konserin başlamasına kadar Soul Sendikası DJ’leri Dirk ve Ansel seçtikleri birbirinden güzel funk ve soul şarkıları ile seyircileri geceye hazırlayacak. Ayrıca İstanbul caz camiasının genç müzisyenlerinden Eylül Biçer’in triosu da saat 19.00-20.00 arasında çim alanda özel bir konser verecek. Müzik etkinliklerinin yanı sıra, İKSV tasarım mağazası festival ürünleri ile alanda olacak.

Dusty Springfield, Aretha Franklin gibi soul müzik sanatçılarını dinleyerek büyüyen Joss Stone, 2001 yılında henüz 13 yaşındayken, BBC Televizyonunda yayınlanan Star for a Night adlı yetenek programında bir Donna Summer klasiği olan “On the Radio” adlı şarkıyı seslendirerek dikkatleri üzerine çekti. 2004’te yayınlanan ikinci albümü Mind, Body&Soul ile İngiltere’de listelere 1 numaradan giriş yaptı. Böylelikle de İngiltere albüm listesine 1 numaradan giriş yapan En Genç Kadın Şarkıcı rekorunu kırarak tarihe geçti.

2005 yılında ünlü bir hazır giyim markasının reklam yıldızı olan Stone, firmanın reklamları için bir Ray Charles klasiği "Night Time Is the Right Time" ve Beach Boys’un "God Only Knows” adlı şarkılarını yeniden yorumlamıştı. Yine aynı yıl üç dalda aday olduğu Brit Ödülleri’nden ikisini aldı. Ayrıca şarkıcının Tell Me What We're Gonna Do Now şarkısının videosu, Afrika’daki HIV virüsü taşıyan kadın ve çocuklara yardım eden bir kuruluşa destek olmak amacıyla Product Red isimli yardım kampanyası için kullanıldı. Joss Stone ayrıca Mick Jagger’ın son projesi SuperHeavy’de Damien Marley, Dave Stewart ve A.R. Rahman ile beraber yer alıyor. Bir buçuk yıldır çalışmalarına devam eden ekibin ilk albümünün eylül ayında çıkması planlanıyor.

Joss Stone konserinin biletleri 70 TL, 40 TL (ayakta) ve 150 TL (sahne önü) kategorilerinde bilet satışları devam ediyor. Konser biletleri Biletler Biletix satış sistemi ve İKSV merkezinin yanı sıra konser günü mekân girişinden alınabilir.