Julia Roberts ruhani gezileri bıraktı

Katolik olarak yetiştirilen ancak Hindu dinini benimseyen Oscar ödüllü ABD'li oyuncu, son filminin ardından ruhani gezilere nokta koyduğunu söyledi.

Haberler 18.08.2010 - 21:07

Julia Roberts ruhani gezileri bıraktı

Oscar'lı oyuncu Julia Roberts, 'Eat Pray Love' filminin çekimlerinin ardından ruhani gezilerle işinin bittiğini söyledi.

Elizabeth Gilbert’in çok satan anı kitabı, boşanmış öfkeli bir kadının denizaşırı bir yolculuk yaparak İtalya, Hindistan ve Bali’de huzur aramasını anlatıyor.

Üç çocuk annesi ve mutlu bir evliliği olan Roberts, senaryo önüne gelmeden çok önce kitabı okuyup keyif aldığını ve başrolü oynama fırsatına balıklama atladığını söyledi.

Katolik olarak yetiştirilen ama Hindu dinini benimseyen Roberts, film sayesinde kendi hayatına da bir göz atma fırsatı bulduğun ama Hinduizm’e ilgisinin kitabı okumadan çok önce başladığını ve bu inanç değişiminin film çekimleriyle ilgisi olmadığı açıkladı.

Kendi hayatında büyük değişimler peşinde olmadığını belirten Roberts, “Annemin bana 22 yıl önce söylediği bir şeyi fark ettim. ‘Sen bir oyuncusun, rol yap. Politika ve dinden bahsetme’ demişti" şeklinde konuştu.

42 yaşındaki Roberts, Ocak ayında Oprah Winfrey’nin kanalında yayınlanması planlanana 'Sıra dışı Anneler' isimli belgeselin yapımcılığını üstleniyor.

Roberts’ın bir sonraki beyaz perde projesi ise gelecek yıl gösterime girecek olan ve Tom Hanks’le bir araya geldiği 'Larry Crowne'.

Sayfa Yükleniyor...