Kaçak tadilat asma katı çökertti: 1 ölü

İstanbul Sancaktepe'de, bir binanın zemin katındaki kaçak tadilat nedeniyle asma kat çöktü. 1 kişi hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 29.12.2009 - 21:16

Kaçak tadilat asma katı çökertti: 1 ölü

İstanbul Sancaktepe'de bir binanın zemin katına yapılan asma tavanın çökmesiyle enkaz altında kalan 2 kişiden biri hayatını kaybetti.

Osmangazi Mahallesi Hilal Caddesi'ndeki 4 katlı binanın zemin katında yapım aşamasındaki asma tavanın çökmesiyle, enkaz altında kalan Muhittin Arduç hayatınıkaybetti. Yaralanan ağabey Emin Arduç ise Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

KAÇAK TADİLAT
Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, binanın zemin katındaki dükkanda kaçak olarak yapılan bir tadilatın söz konusu olduğunu ve asma kat betonunun kalıp sökümü sırasında çökme meydana geldiğini söyledi.

Erdem, gün içinde zabıtanın yapı tatil tutanağı olmasına rağmen dükkanda tadilata devam edildiğinin belirlendiğini kaydetti.

Erdem, adli soruşturmanın dışında belediye olarak kendilerinin de gerekli cezai işlemi uygulayacaklarını bildirdi.

BETON VE KOLONLAR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada da, 4 katlı binanın zemin katını genişletmek için yapılan inşaat çalışması sırasında asma katın beton ve kolonlarında çökme meydana geldiği belirtildi.

İhbarın alınmasıyla itfaiye birimlerinin alarma geçtiği ve doğal afet olaylarına müdahale için yeni alınan kurtarıcı araçların bölgeye sevk edildiği kaydedilen açıklamada, ilk ekibin 7 dakikada olay yerine giderek kurtarma çalışmalarına başladığı aktarıldı.

Açıklamada, olaya itfaiyeden 11 araç ve 37 personel, 4 ambulans, 20 zabıta ile 5 Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü personelinin müdahale ettiği bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...