Kaçak teknesi yandı: 1 ölü, 4 yaralı

Muğla’nın Datça ilçesi açıklarında 87 kaçağı taşıyan tekne yanarak battı. Kaçaklardan 1’i öldü, 4’ü yaralandı, 5’i de kayboldu.

Anadolu Ajansı 22.08.2014 - 15:53

Kaçak teknesi yandı: 1 ölü, 4 yaralı

Datça ilçesinde kaçak yollardan yurt dışına çıkmaya çalışanları taşıyan, yaklaşık 10 metre uzunluğundaki ahşap teknede, Palamutbükü mevkisi ve Yunanistan'ın Kos Adası açıklarındaki uluslararası karasularında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler kısa sürede tekneyi sardı. Kaçaklar canlarını kurtarmak için denize atladı.

Bölgeden geçen teknelerin haber vermesi üzerine Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı ekipleri bölgeye sevk edildi. Kaçaklardan birinin öldüğü, dördünün ise yaralandığı belirlendi. Kazada beş kişinin de kayıp olduğu kaydedildi.

İlk önce yaralılar, daha sonra da 75 kaçak ve organizatör oldukları tahmin edilen iki kişi kurtarıldı.

Durumu ağır olan biri çocuk 2 yaralı ile organizatör oldukları iddia edilen 2 kişi, Sahil Güvenlik botuyla Datça Limanı'na getirildi. Ambulanslara taşınan yaralılar, Datça Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kurtarılan diğer kaçakların da Sahil Güvenlik ekiplerince Datça'ya getirileceği bildirildi.

Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, gazetecilere yaptığı açıklamada, organizatör oldukları düşünülen iki kişinin ifadeleri doğrultusunda, teknede 87 kişi olduğunu söyledi.

Üncü, 5 kişinin halen kayıp olduğunu, kayıpların bulunması için Sahil Güvenlik ekiplerinin bölgedeki çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...