Kaçakçılık operasyonunda 40 gözaltı

İstanbul'un çeşitli semtlerinde kaçakçılığa yönelik düzenlenen operasyonlarda, 16 ton 220 kilo tekstil ürünü ve 586 bin 860 paket sigara ele geçirildi. Operasyonlarda, 40 kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 28.09.2010 - 12:44

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, ülke ekonomisine zarar veren transit rejim kapsamında tekstil ve sigara kaçakçılarına yönelik sürdürülen 2 aylık teknik ve fiziki takibin, Küçükçekmece, Bağcılar, Başakşehir, Fatih ve Kartal'da 23 adrese eş zamanlı operasyonlar düzenleyen polis 40 kişiyi gözaltına aldı.

Bu kişilerin depolarında ve nakliye araçlarında yapılan aramalarda, 16 ton 220 kilo tekstil ürünü, 586 bin 860 paket sigara, kaçak ürünlerin naklinde kullanılan 6 araç ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan zanlılardan 8'inin, Bulgaristan'dan elde ettikleri tekstil ürünlerini transit rejim kapsamında Gürcistan'a götürmeyip, Türkiye'de iç piyasaya sürmek istedikleri belirtildi.

Sigara kaçakçılığı yapan diğer 32 kişinin ise Gürcistan ve Irak'ın kuzeyinden elde ettikleri sigaraları Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine götürmek istedikleri belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...