Kadıköy ve Gazi'de IŞİD gerginliği

IŞİD'in saldırılarını protesto etmek için Kadıköy ve Gazi Mahallesi'nde protesto gösterileri düzenlendi.

01.10.2014 - 00:26

Kadıköy ve Gazi'de IŞİD gerginliği

Kadıköy ve Gazi Mahallesi'nde toplanan gruplar, IŞİD'i protesto amacıyla izinsiz gösteri yaptı.

Kadıköy Boğa Heykeli önünde toplanan bir grup, IŞİD aleyhine pankart açarak, sloganlar eşliğinde Bahariye Caddesi'nde yürüdü.

Polisin, dağılmaları yönünde yaptığı uyarılara taş ve havai fişekle karşılık veren gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi. Göstericiler, müdahalenin ardından ara sokaklara kaçtı.

Öte yandan, Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi'nde toplanan göstericiler, oluşturdukları barikatı ateşe vererek caddeyi trafiğe kapattı.

Gruptakiler, bir süre IŞİD aleyhine slogan attıktan sonra dağıldı. Çevik kuvvet ekipleri, cadde başında TOMA'larla güvenlik önlemi aldı.

ŞIRNAK'TA DA MÜDAHALE
Aynı şekilde Şırnak'ta da protesto gösterileri vardı. Cizre ilçesinde IŞİD'in Suriye'nin Kobani (Ayn el Arap) kentine yaptığı saldırıları protesto için izinsiz gösteri düzenleyen gruba müdahale edildi.

Nur ve Cudi mahallelerinde toplandıktan sonra Yafes Caddesi ile çevre yoluna çıkan yüzleri maskeli grup, barikat kurup, yolu trafiğe kapattı.

Güvenlik güçlerinin dağılmaları yönündeki uyarılarına taş, havai fişek ve molotofkokteyli ile karşılık veren gruba basınçlı su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Müdahalenin ardından göstericiler, ara sokaklara kaçarak dağıldı.

Olaylar nedeniyle polis ilçe merkezinde yoğun önlem aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...