İstanbul'un Kadıköy ilçesinde, aracında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Selva Sağlam Yılmaz'ın katil zanlısı olarak aranan eşi E.Y. Sakarya'da yakalandı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 28 Ekim'de Göztepe Merdivenköy Mahallesi Günaydın Sokak'ta aracında uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitiren Selva Sağlam Yılmaz'ı öldürdüğü iddiasıyla aranan eşi E.Y'nin, cep telefonu sinyalinden Sakarya'da olduğunu belirledi.

Akyazı ilçesi Dokurcun Haydarlar Mahallesi'ndeki bir eve operasyon düzenleyen İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul'dan gelen ekipler, şüpheli E.Y'yi gözaltına aldı.

Şüpheli E.Y, işlemlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

"CEZAEVİNDEKİ ESKİ KOCASINA PARA GÖTÜRÜYORDUM"

Cinayet Büro Amirliği'nde ifade veren E.Y, öldürdüğü eşinin eski kocasıyla arkadaş olduklarını söylerken "Çanakkale'de olduğumuz dönemlerde Selva'nın eşi S.Ç.'yi tanıyordum. S.Ç. cezaevine girdiği dönemlerde sosyal medya hesabından Selva Sağlam Yılmaz'ı kendime ekledim. Bir süre sonra telefonla konuşmaya başladık. Ben Selva'nın gönderdiği paraları ona götürüyordum. Daha sonra ilişkimiz başladı ve onunla severek evlendim" dedi.

CİNAYETE GÖTÜREN KISKANÇLIK 1 AY ÖNCE BAŞLAMIŞ

Poliste verdiği ifadesinde kendisini cinayet işlemeye götüren sürecin yaklaşık 1 ay önce başladığını anlatan E.Y, "Bankayla yaptığımız bir müracaat sırasında eşimin benden habersiz bazı paralar çektiğini tespit ettim. Daha sonra içime bir kurt düştü. Onun birlikte iş yaptığı bir kişiyle ilişkisi olabileceği ihtimali üzerine içimi kıskançlık kapladı. Bu nedenle kavga ettiğimiz sırada onu darp ettim ve bıçakla yaraladım. Daha sonra yaptığıma pişman olunca benden şikayetçi olmadı" diye konuştu.

''TAKSİYLE TAKİP EDİP IŞIKLARDA ÖLDÜRDÜM''

Aradan geçen sürelerde tartışmaya devam ettiklerini anlatan zanlı, ''Selva daha sonra beni polise şikayet etti. Evden uzaklaştırma talep ettiler. Ben de farklı bir yere taşındım. Olay günü otomobiliyle evden çıkınca bir taksiyle onu takip ettim. Trafik ışığında durduğu sırada bulunduğum araçtan inip koşarak otomobilin yanına gidip ateş ettim. Daha sonra yaya olarak kaçtım" ifadesini kullandı.

"ARKADAŞIMIN YANINA KAÇTIM"

Cinayetten sonra bir otobüsle Akyazı'ya gittiğini anlatan şüphelinin bir arkadaşıyla irtibata geçtiği ve yakalanana kadar orada saklandığını söylediği öğrenildi.

"VİCDANEN RAHATIM" DİYE BAĞIRDI

Poliste işlemleri tamamlanan E.Y, adliyeye götürülürken "Ben vicdanen rahatım" dedi.

NE OLMUŞTU?

Selva Sağlam Yılmaz (61), otomobiliyle geldiği Göztepe Merdivenköy Mahallesi Günaydın Sokak'ta 28 Ekim'de silahlı saldırıya uğramış, ağır yaralanan kadın hastanede hayatını kaybetmişti.

Olayla ilgili şüpheli olarak aranan kadının eşi E.Y'nin (38), "kasten yaralama" suçundan kaydının bulunduğu öğrenilmişti.