Kadıköy’de patlama: Araçlar ve iş yerleri zarar gördü

İstanbul Kadıköy’de, Türk Telekom’a ait trafo kutusunun bulunduğu yerde patlama meydana geldi. Park halindeki araçlar ve çevredeki iş yerlerinin zarar gördüğü patlamanın nedenine ilişkin ise farklı iddialar var.

1683006

Eğitim Mahallesi Hakkı Manço Sokak üzerinde, Türk Telekom’a ait kutunun bulunduğu yerde patlama oldu.

Saat 15.00 sıralarında meydana gelen şiddetli patlama sonrası, çevredeki araçlar ile iş yerlerinin ve binaların camları kırıldı.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Çevre güvenliği alındıktan sonra, itfaiye ekipleri araştırma yaptı. Ancak olay sırasında yangın meydana gelmediği görüldü.

GÖRGÜ TANIKLARI: TÜRK TELEKOM'UN KUTUSU PATLADI, SEBEBİNİ BİLMİYORUZ

Görgü tanıkları, önce büyük bir patlama sesinin geldiğini sonra da camların kırıldığını gördüklerini söyledi. Türk Telekom'un kutusunun patladığını anlatan vatandaşlar, patlamanın sebebini bilmediklerini aktardı.

"BOMBA ZANNETTİK"

Bazı görgü tanıkları ise patlamayı bomba zannettiklerini söyledi. Polis de görgü tanıklarının ifadeleri ve itfaiyeden alınan bilgi doğrultusunda soruşturma başlattı.

''CAN KAYBI YOK''

Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çetinkaya da olay yerine gelerek bilgi aldı. Çetinkaya, “Yetkililer net bilgi vermiyor. Enerji yükselmiş patlama olmuş. Çok şükür can kaybı yok” dedi.

''OLAY, TELEKOM'A AİT TRAFODAN DEĞİL, GAZ SIKIŞMASINDAN KAYNAKLI''

Daha sonra olay yerine gelen Türk Telekom yetkilileri, olayın Telekom'a ait olan trafodan değil, sokak altında meydana gelen gaz sıkışmasından kaynaklandığını iddia etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...