Kadıköy'de yangın: 1 ölü

İstanbul Fikirtepe'deki 2 katlı bir binada, soba devrilmesi sonucu yangın çıktı. Evde yalnız olan 65 yaşındaki yatalak hasta, dumandan zehirlenerek hayatını kaybetti.

İHA 19.01.2016 - 17:33

Kadıköy'de yangın: 1 ölü

Fikirtepe Dumlupınar Mahallesi'nde bulunan 2 katlı bir binada soba devrilmesi sonucu yangın çıktı.

Yangının çıktığı sırada evde yatalak durumda hasta olan 65 yaşındaki Mukadder Cansu bulunuyordu. Yangına önce çevredeki vatandaşlar müdahale etti. İçeriye giren vatandaşlar, yangına müdahale etse de bir süre sonra çaresiz olarak binayı terk etti.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri ise, yangına müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Bu sırada olay yerine gelen sağlık ekipleri de binaya çıkarak, Mukadder Cansu’ya ilk müdahalede bulundu. Sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen Mukadder Cansu’nun dumandan zehirlenerek hayatını kaybettiği tespit edildi.

Olaya ilk müdahale eden vatandaşlar, "Yangını görür görmez müdahale ettim. İçeriye girdim. Yangını söndürmeye çalıştık. Ama sadece şahsın yanmasını engelledim" dedi.

Yangını duyarak olay yerine gelen Mukadder Cansu’nun yakınları, gözyaşlarını tutamadı. Mukadder Cansu’nun cenazesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Yangın çıktığı sırada Mukadder Cansu’nun evde tek başına olduğu öğrenildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Sayfa Yükleniyor...