Kadıköy'deki diş hekimi cinayetinde katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Kadıköy'de Diş Hekimi Şeyma Biran'ı muayenehanesinde bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Z.E.'nin ifadesinde "Olay hırsızlık gibi görünsün diye maktulün çantasını aldım. Olaydan sonra vicdan azabı çektim" dediği öğrenildi.

Haberler - NTV Haber - DHA 24.05.2022 - 23:18

Kadıköy'deki diş hekimi cinayetinde katil zanlısının ifadesi ortaya çıktı

Diş Hekimi Şeyma Biran (64), 'un Kadıköy ilçesi Caferağa Mahallesi General Asım Gündüz Caddesi'ndeki muayenehanesinde 4 gün önce bıçakla öldürülmüş halde bulundu.

Olayın ardından çalışma başlatan polis, çevredeki güvenlik kameralarını tek tek inceledi.

İncelenen görüntülerde bir kişinin 20 Mayıs günü saat 16.36'da binadan çıktıktan sonra koşarak hızla uzaklaştığı görüldü.

Kimliği tespit edilen şüpheli Z.E. Kadıköy'deki evinde gözaltına alındı. Olayda yer aldığı tespit edilen şüpheli A.A.’da savcılık talimatıyla gözaltına alındı.

''OLAYDAN SONRA VİCDAN AZABI ÇEKTİM''

Şüpheli Z.E.'nin emniyetteki ifadesinde daha önce tanımadığı Diş Hekimi Şeyma Biran'a tedavi olmak için söz konusu muayenehaneye sabah saatlerinde gittiğini, tedavi fiyatı konusunda 11 bin liraya anlaştıklarını söylediği öğrenildi.

Tedavinin ardından kamp yapmaya gideceğini ve o gün bir avcılık mağazasından aldığı bıçağı sırt çantasına koyduğunu söyleyen Z.E. aynı gün öğleden sonra tekrar muayenehaneye gittiğini söyledi.

''OLAY HIRSIZLIK GİBİ GÖRÜNSÜN DİYE MAKTULÜN ÇANTASINI ALDIM''

Şüpheli Z.E.'nin emniyetteki ifadesinde "Konuşurken kendimi kaybettim, bıçağı sapladım. Kendime geldiğimde ölmüştü. Olay hırsızlık gibi görünsün diye maktulün çantasını aldım. Olaydan sonra vicdan azabı çektim" dediği öğrenildi.

1 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Anadolu Sulh Ceza Hakimliği şüpheli Z.E.'nin "Tasarlayarak öldürme" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine, A.A.'nın ise tutuklanma talebini reddederek adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...