Adana'nın Seyhan ilçesinde bir kadının pompalı tüfekle öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla 4 kadın gözaltına alındı. 

Adana Emniyeti’ne bağlı polis ekipleri, Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi'nde 27 yaşındaki Neriman Hügül'ün öldürülmesiyle ilgili yürütükleri çalışmada, güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkarak zanlının peçe taktığı ve kara çarşaf giydiğini tespit etti.

Hügül'ün yakın çevresi ve husumeti bulunduğu kişileri araştıran ekipler, ağustosta bir barın önünde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden İzzet E'nin öldürülmesi olayında maktulün adının geçtiğini belirledi.

Eşkal bilgileri doğrultusunda şüphelinin erkek olabileceğini değerlendiren ekipler, yaptıkları inceleme ve delil toplamada cinayeti İzzet E'nin kız kardeşi ve Hügül'ün komşusu Leyla E'nin (28) işlediğini tespit etti.

Ekipler, düzenledikleri operasyonda Leyla E. ve annesi Kadriye E. (61) ile Zeliha T. ve kızı Nefise T'yi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 kadın, "Planlayarak ve tasarlayarak adam öldürme" suçundan adliyeye sevk edildi.

Dört çocuk annesi Leyla E'nin, "Kardeşim bu kadın yüzünden öldü. Bu kadın ölecek" diyerek Neriman Hügül'ü ağabeyinin ölümünden sorumlu tuttuğu iddia edildi.

Bu arada, anne ve kızın olayın ardından Neriman Hügül’ün evine giderek taziyede bulunduğu öğrenildi.

Neriman Hügül, 13 Ekim'de sığınmaya çalıştığı evin girişinde kendisini kovalayan maskeli kişi tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülmüştü.