Kadın gözüyle fotoğraf yarışması

''Kadın Gözüyle Hayattan Kareler'' fotoğraf yarışmasına başvurular 27 Mart'ta sona erecek.

Anadolu Ajansı 11.03.2009 - 12:04

Kadın gözüyle fotoğraf yarışması

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Anadolu Hayat Emeklilik'in, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu danışmanlığında kadınlara özel fotoğraf yarışması ''Kadın Gözüyle Hayattan Kareler''in üçüncüsünün konusu ''Hayata Dair'' olarak belirlendi.

''Amatör ve profesyonel fotoğrafa meraklı'' tüm kadınların katılımına açık olan yarışmaya başvurular 27 Mart'ta son bulacak.

Anadolu Hayat Emeklilik yetkilileri, toplanan eserler arasından seçimini yapacak.

Yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güler Ertan, fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman, Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Barbaros Gürsel, Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Adnan Sokol ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Betül Çığır yer alıyor.

Yarışmaya amatör ve profesyonel kadın fotoğrafçılar, en fazla 5 fotoğraf ile sadece CD göndererek katılabilecek.

''Kadın Gözüyle Hayattan Kareler 2009''un sonuçları 10 Nisan'da Anadolu Hayat Emeklilik'in www.anadoluhayat.com.tr  adlı internet sitesinden yayımlanacak.

Birincinin 3 bin, ikincinin 2 bin ve üçüncünün bin lira ile ödüllendirileceği yarışmada, sergilenmeye değer bulunan eserlere ise 100'er lira telif ödenecek.

Kazanan ve sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer alacağı fotoğraf sergisi, Mayıs ayının ilk iki haftasında açılarak, Anneler Günü'ne ithaf edilecek.

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Uğur Erkan, Türk kadınının toplumun temelini oluşturduğunu düşündüklerini ve yaşamın her dalında onu desteklediklerini belirterek, pozitif ayrımcılık ilkesi ile Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunacak projelere imza attıklarını kaydetti. Erkan, ''Kadın Gözüyle Hayattan Kareler'' fotoğraf yarışması ile Türk kadının kendini özgürce ifade edeceği ve duygularını aktaracağı bir platform yaratabilmeyi amaçladıklarının altını çizdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...