'Kadına şiddet' Altın Portakal'da

Makyör Yavuz Birsel canlı performanslarla, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ana temayı da oluşturan 'kadına şiddet' konusunu işleyecek.

Anadolu Ajansı 05.09.2011 - 12:38

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından 8-14 Ekimde yapılacak 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin hazırlıkları sürdürülüyor.

Ana teması ''Ve kadın dünyaya dokundu'' olarak belirlenen festivalin bu yılki konuklarından biri de 1974'ten bu yana makyaj sanatı üzerine çalışan ünlü makyör Yavuz Birsel olacak. Türkiye'de ''Corci'' lakabıyla tanınan Birsel, ''Corci ile sinema makyajında fx profesyonel makyaj gösterisi'' adı altında canlı performanslara imza atacak.

Birsel, mankenler üzerinde gerçekleştireceği performansında, festivalin ana temasına uygun olarak ''kadına şiddet'' konusunu işleyecek. Ünlü makyör, Antalya'daki iki alışveriş merkezi ve Antalya Kültür Merkezi'nde düzenlenecek çalıştaylarda, yarışma filmlerinden birinde rol alan oyuncunun yüzünün kalıbı üzerinde makyaj uygulamaları yapacak.

Yavuz Birsel, makyaj uygulamasına katılmak isteyen bazı izleyicileri ''porselen makyaj'' ile adeta yeniden yaratacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...