'Kadınlar ilgi çekmek için intihara kalkışıyor'

Zonguldak Emniyet Müdür Yardımcısı'ndan çok tartışılacak sözler... Kentte artan intihar olaylarını araştırdıklarını söyleyen Boztepe, "Kadınların biyolojik yapıları biraz daha farklı; ilgi çekmek için intihara kalkışıyorlar" dedi.

29.03.2011 - 17:36

'Kadınlar ilgi çekmek için intihara kalkışıyor'

İl Emniyet Müdürlüğü, 10 Nisan Polis Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği huzur toplantılarının ilkini gerçekleştirdi. Toplantıya İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ümit Boztepe, Asayiş Şube Müdürü Okan Çakıroğlu ve Trafik Şube Müdürü Özer Yılmaz katıldı.

Kentte artan intihar olaylarıyla ilgili Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ile ortak bir çalışma yaptıklarını belirten Boztepe, kadın ve erkeklerde intihar vakalarının değişiklik gösterdiğini söyledi.

"KADINLARIN BİYOLOJİK YAPILARI BİRAZ DAHA FARKLI"
DHA'da yer alan habere göre; kadınlarda intihar teşebbüslerinden sonra ölüm oranlarının erkeklere göre daha az olduğunu belirten Boztepe,şunları söyledi:

"İnsanların nasıl bir ruh halinde olduğunu anlayamıyorsunuz. Kendi canına kastedecek kadar bir şeylerden vazgeçmek. Bunu araştırmaya çalıştık. Kadınların biyolojik yapıları biraz daha farklı. Bizim hissettiğimiz ya da bizim araştırmalarımızda kadınlar ilgi çekmek için intihara kalkışıyorlar.

Yaşadıkları coğrafi konumdan mı kaynaklanıyor? Aile içi şiddet mi, kız-erkek ilişkileri mi? Hepimizin kızı var, oğlu var. Gençlerde bu eğilimin ne kadar olduğunu belirlemeye çalışıyoruz. Bu konuda sizlerden de yardım bekliyoruz. Çevrenizde bu şekilde eğilimi olanlarla ilgili her zaman bize ulaşmanızı istiyoruz."
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...