Çok sevdiği erkek arkadaşından ayrılan kadın içini dökmek için soluğu kız arkadaşlarının yanında alır. Eşle yapılan kötü bir tartışmanın acı tadı kız arkadaşlarla içilen kahvede erir gider."Essence" dergisi editörleri en yakınınız olarak gördüğünüz arkadaşınıza bazen de güvenmemeniz gerektiğini hatırlatarak onun güveninizi sarsabileceği durumları irdeledi:

DEDİKODUYA MEYİLLİ

"Biliyorum bana kimseye söyleme dedin ama ona söylemek zorunda kaldım çünkü..." Bu cümle size tanıdık geldi mi? Sizin bir sırrınızı sebep her ne olursa olsun sizin arkadaşınız olmayan biriyle paylaşan kız arkadaşa sakın güvenmeyin. Özel hayatınız arkadaşınızla onun arkadaşları arasında dedikodu konusu oluyorsa bu durumda ters giden birşeyler var demektir.

ERKEK ARKADAŞINIZLA YAKINLIĞI ABARTTI

Bu kadınlar arasında yazılı olmayan bir anlaşma gibidir. Erkek arkadaşınız her ne olursa olsun kız arkadaşınızın hedef kitlesi içine giremez. Arkadaşınız sevdiğiniz insanla yakınlık limitini aşıyorsa dostluğunuz için tehlike çanları çalıyor demektir.

MUTLULULUĞUNUZU PAYLAŞMIYOR

Dostlar sadece kötü gün için yanınızda olmamalı. En keyifli gecenizde sizinle eğlenebilmeli, başarılarınızı sizinle kutlayabilmelidir. Sizin mutlu olduğunuz anlarda enerjisi sürekli düşükse ve sizi de bu sıkıntının içine sürüklüyorsa onun dostluğunu sorgulama zamanı gelmiştir.

SÖZLERİYLE KALBİNİZİ KIRIYOR

İyi dostlar konuşurken birbirilerine, içinde sevginin çeşitli anlamlarının geçtiği olumlu sözcüklerle hitap ederler. Arkadaşınız sizinle konuşurken sık sık kaba sözcükler kullanıyorsa bilinçaltını su yüzüne çıkarıyor demektir. En iyisi uzak durmak.

ÖZEL EŞYALARINIZA FAZLASIYLA DÜŞKÜN

İyi arkadaşlar elbette ki kıyafetlerini, makyaj malzemelerini hatta özel günlerde mücevherlerini bile paylaşabilirler. Fakat bunun da bir sınırı olmalı. Ondan birşey saklamamak uğruna Facebook şifrenizi veriyor sizin yerinize mesajlarınızı okumasına izin veriyorsunuz. Bu bir süre sonra kız arkadaşınız için bir alışkanlık oluyorsa o zaman ister istemez aklınıza "Aradığı bir şey mi var?" sorusu gelecektir.