Kadirizm'in bitirdiği Kadir!..

Hıncal Uluç geçtiğimiz günlerde Kadir İnanır'la ilgili bir haberden yola çıkarak Kadir İnanır ve Kadirizm üzerine yazdı.

Haberler 30.03.2010 - 14:44

Savaş Ay yazıyorsa doğrudur. Sorgulamam bile.. Savaş Ay yazıyor.. Kaynağını gizleyerek.. "Bu kaynağı sadece Kadir İnanır'a söylerim" diyor. Adını vermediği, ama tarif ettiği kaynak eski bir AKP bakanı.. Şimdi de AKP'de çok önemli bir koltuk işgal ediyor..

Efendim bu eski bakan, yeni AKP yöneticisi Savaş Ay'a, Başbakan'ın sanatçılarla açılım toplantısı ve Kadir İnanır olayının iç yüzünü anlatmış. Hani Kadir "Davet edilmedim. Edilsem de gitmezdim. Çünkü Başbakan'ın 'Açılım' dediği şeyin içi boş. Ne olduğu belli değil" demişti ya.. Meğer Kadir İnanır davet edilmiş.. Bir üst düzey görevli Kadir'i aramış. Kahvaltıyı ve sebebini anlatmış. Davet edildiğini söylemiş..

Kadir İnanır'ın cevabı.. "Beni bizzat Başbakan arar ve davet ederse gelirim." Yüksek görevli "Tabii, Sayın Başbakan sizi bizzat aramayı tercih ederdi. Ama gündem çok yoğun. Tüm konukları biz arıyoruz o yüzden" diye izah etmiş. "Ben tüm konuklar değil, Kadir İnanır'ım. Diyeceğim bu kadar.." Şimdi bakar mısınız?..

"Kadirizm'in bitirdiği Kadir" yazımı hatırlar mısınız?..

Üç Kadir var.

1. Gerçek Kadir.. Bu harika bir insandır. Sevecen, cömert, arkadaş canlısı, hoşsohbet. Ne yazıkki bu Kadir'i çok az insan tanır. Ben bu azınlık içinde oldum. Gerçek Kadir'i tanıdım ama çoğunluğa gerçek Kadir'in bu olduğunu bir türlü anlatamadım. Kimse inanmadı çünkü.

2. Aktör Kadir.. Fiziğiyle de, oyunuyla da, sinema için harika bir kumaş. Unutulmaz filmlerini hatırlıyorum.. Ama sonra birileri o aptalca "Kadirizm" i icat etti. Kadir'in kendisi bile inandı. Rol seçimini Kadirizm'e bağladı. Rol yapmayı bıraktı, rol kesmeye başladı. Dizileri tutmaz oldu. Filmciler peşini bıraktılar.. Reklamcıların eline komedi malzemesi olarak düştü.

3. Sahte Kadir.. Gerçek yaşamında da "Oynayan" Kadir bu.. Kim kafasına sokmuş, kim zehirlemiş bilmem.. Ama "Yıldız böyle olmalı" demiş ve o sevecen, cömert, arkadaş canlısı, hoşsohbet harika adam gitmiş. Kadirizm denen illetin kasıntı tipini özel yaşamında da oynamaya başlayan, ama çok kötü oynayan, oynadığını saklayamayan bir Kadir ortaya çıkmış.. Halktan kaçan, aralarına girmeyen, kokteyl ve galalarda etrafına bakma tenezzülünde bile bulunmayan "Ben farklıyım. Ben başkayım.. Bana ulaşamazsınız" görüntüsü vermeyi marifet sanan, Kadirizm Kurbanı Kadir..

Bu Kadir, Başbakan'ın toplantısına ancak Başbakan bizzat arar bulur, çağırırsa gider. Özel kalemi aracılığı ile buldursa bile kabul etmez..

Telefonu çalmalı.. "Alo, Ben Başbakan.." Size bir şey diyeyim mi?..

Recep Tayyip Erdoğan bunu yapar, inanın.. O zaman Kadir ne yapar, valla bilemem!..

Sayfa Yükleniyor...