Kahraman köpeklerin ölümüne soruşturma

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, 5 eğitimli polis köpeğinin ihmal sonucu ölümüyle ilgili iki polis başmüfettişi görevlendirildiğini açıkladı. CHP de köpeklerin ölümünü soru önergesi ile Meclis gündemine getirdi.

Haberler 03.07.2009 - 19:22

Kahraman köpeklerin ölümüne soruşturma

Ankara Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi'nde araç içinde unutulan 5 bomba arama köpeği ölmüştü.

İlk haberler, köpekler arasında, 2007'de Kurtuluş Katlı Otoparkı’nda 580 kilo patlayıcının yerini tespit eden, 'maske' adlı Alman kurdunun da bulunduğu yönündeydi. Ancak emniyetten, bu bilginin yanlış olduğu açıklaması geldi.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, 5 eğitimli polis köpeğinin ihmal sonucu ölümüyle ilgili İki polis başmüfettişi görevlendirildiğini açıklarken, soruşturmanın sürdüğünü de söyledi. Köksal, sonucun kamuoyuna açıklanacağını belirtti.

CHP’DEN SORU ÖNERGESİ
Köpeklerin ölümü soru önergesiyle de Meclis gündemine getirildi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen de, İçişleri Bakanı Atalay'a soru önergesinde, olayla ilgili emniyet görevlileri hakkında inceleme başlatılıp başlatılmadığını sordu. Köpeklerin öldüğü gün operasyona gidileceği ve operasyonun engellenmesi için bu hayvanların öldüğü yönündeki iddiaları da gündeme getiren Sevigen, Atalay'dan köpeklerin eğitiminden sorumlu olanların isimlerinin de açıklanmasını istedi. Ayrıca İçişleri Bakanı’na, ölen köpeklerle şimdiye kadar kaç operasyona gidildiği de soruldu.

Sayfa Yükleniyor...