Kainat güzeli seçiliyor

23 Ağustos Pazartesi gecesi CNBC-e, e2 ve HD-en’den HD kalitesinde güzeller geçidi yaşanacak. Birinciye tacını geçen yılın Kainat Güzeli Stefania Fernandez takacak.

Haberler 20.08.2010 - 16:43

Kainat güzeli seçiliyor

Bir zamanlar vahşi batı kovboylarının yaşadığı günümüzde ise ışıltılı ve büyüleyici otelleriyle dünyanın en göz alıcı şehirlerinden biri olan Las Vegas, bu yıl '2010 Miss Universe/ 59.Kainat Güzellik Yarışması'na evsahipliği yapacak.


23 Ağustos Pazartesi gecesi saat 04.00’ten (24 Ağustos Salı sabaha karşı) itibaren CNBC-e, e2 ve HD-en’den HD kalitesinde güzeller geçidi yaşanacak. Yarışma CNBC-e’den simultene çeviriyle ekrana gelecek ödül töreni, e2’den de orijinal sesiyle izlenebilecek. (Ayrıca gecenin tekrarı kaçıranlar için Salı akşamı saat 22.00’de ve 28 Ağustos Cumartesi akşamı saat 00.30’da.)

Yıldızlar geçidi
Dünyanın en pahalı otellerinden birinde gerçekleşecek olan bu görkemli gecede Donald J.Trumph, Paula M.Shugart ve Miss Universe Organizasyonu Başkanı hazır bulunacak. Sırayla jüri üyelerini anons edecekleri gece Vegas’ın gösterişli otellerinden Mandalay Bay Resort’ta düzenlenecek.

Jüri üyeleri arasında yine birbirinden ünlü simalar yer alıyor: Criss Angel, yakışıklı aktör William Baldwin, Sheila E, Tamron Hall, Evan Lysacek, Chazz Palminteri, Chynna Phillips, Jane Seymour ve süpermodel Niki Taylor... Ayrıca gecede Cirque de Soleil ve John Legend & The Roots performans sergileyecekler.

Miss Turkey 2010 güzellik yarışmasında birinci olan güzelimiz Gizem Memiç, Miss Universe’te Türkiye’yi temsil edecek ve kazanırsa 2009 Kainat Güzeli Venezuela’lı Stefania Fernandez’den taçı devralacak.

Sayılarla Kainat Güzellik Yarışması
7
ABD, Kainat Güzellik Yarışması’nı en çok kazanan ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor. Bakalım sekizinci kez kazanabilecek mi?

500
2002-2008 yılları arasında yarışmada kullanılan ve Mikimoto tarafından tasarlanan taçtaki 30 karatlık elmasların sayısı. Tacın üstünde ayrıca 120 adet inci bulunuyordu.

1371
2009’dan bu yana kullanılan ve Diamond Nexus Labs tarafından tasarlanan tacın üzerindeki değerli taşların sayısı. Tacın yapımında 14 ve 18 karatlık toplam 544.31 gram ağırlığında altın ve platin kullanıldı.

4
2001’de Puerto Rico güzeli Denise Quiñones’in ödül kazandığı dal sayısı. Kainat Güzeli seçilen Quiñones, Miss Fotojeni seçilirken En İyi Mayo ve En İyi Stil ödüllerinin de sahibi oldu.

17
Peru güzeli Gladys Zender’in 1957’de Kainat Güzeli seçildiği sıradaki yaşı. Zender, En genç Kainat Güzeli ünvanını elinde tutuyor.

1.63 m
Kainat Güzellik yarışması tarihinin en kısa boylu kraliçesi Miss Tayland Apasra Hongsakula’nın boyu. Apasra 1965 yılında kraliçe seçildi.

1.85 m
Kainat Güzellik Yarışması tarihinin en uzun boylu kraliçesi Miss Dominik Cumhuriyeti güzeli Amelia Vega’nın boyu. Vega, 2003 yılında Kainat Güzeli seçildi.

Sayfa Yükleniyor...