Antalya'da yaşayan Muhammet-Kadriye Gür çiftinin üçüncü çocukları olan 5 yaşındaki Anıl Gür, Ramazan Bayramı'nın ikinci gününde akraba ziyareti için Serik'teki Kırbaş köyüne gitti.

Akrabalarının evinin bahçesindeki traktörün sürücü koltuğunda oynayan küçük Anıl’a, köyde kuş avına çıkan 12 yaşındaki U.Y.’nin havalı tüfeğinden gelen mermi isabet etti.

Anıl Gür, diğer çocukların haber vermesi üzerine ailesi tarafından çağrılan ambulans ile Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Acil serviste ilk müdahalesi yapılan Anıl Gür'ün vücuduna sırtından giren kurşunun, kaburgaların arasındaki yumuşak dokudan geçerek kalbe giden ana damarı parçaladığı, kalbin arka duvarına 1 santimetre kala durduğu tespit edildi.

3 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI
Yaşaması mucize olarak nitelendirilen küçük Anıl, Kalp Damar Cerrahisi Servisi'nde görevli Prof. Dr. Cengiz Türkay ve Yrd. Doç. Dr. Ozan Erbasan tarafından ameliyata alındı.

Yaklaşık 4 saat süren ameliyatın ardından vücudundaki kurşun çıkarılan ve kalbe giden ana damarın yeniden işlev görmesi sağlanan küçük Anıl, ameliyattan çıktıktan sonra 3 gün yoğun bakımda kaldı.

Sağlık durumu iyileşince yoğun bakım ünitesinden çıkarılan Anıl, bir süre Kalp Damar Cerrahisi servisinde tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, U.Y'nin abisine ait olduğu öğrenilen havalı tüfeğin, çift yaylı olması nedeniyle bu kadar etkili olduğu açıkladı.

Gözaltına alınan U.Y'nin, jandarmadaki sorgusunun ardından serbest bırakıldı.