Kamer Genç: Kimseyi dövmedim

Milletvekili Kamer Genç, şu ana kadar tartıştığı hiçbir TBMM Başkanvekilini dövmediğini söyledi.

Anadolu Ajansı 18.02.2010 - 16:01

Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'e atfen bir gazetede yer alan ''geçmişte bir milletvekilinin TBMM Başkanvekilini dövdüğü ve o milletvekiline 3 birleşim uzaklaştırma cezası verildiğine'' ilişkin haberle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kamer Genç, yıllar önce yaşanan olaya açıklık getirmek istediğini belirterek, ''Yılmaz Hocaoğlu diye bir Başkanvekili vardı. Bana söz vermezdi. Sürekli 'Kamer Genç mahsurlu, Kamer Genç mahsurlu...' diye laf ederdi. Sanırım 1992 veya 1993 yılıydı. Bir gün odasına gittim; 'sen ne demek istiyorsun?' dedim. Ama kesinlikle dövme olmamıştır. Hocaoğlu, 'Kamer Genç benim odamda tartıştı' dedi. Meclis bunun üzerine birleşimi kapattı'' diye konuştu.

Genç, kendisinin 1982 yılında Danışma Meclisi üyesi olduğunu, 1987 yılından bu yana da parlamentoda bulunduğunu hatırlatarak, bugün de TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil'den karar yeter sayısı istediğini, bu talebinin kabul edilmediğini öne sürerek, kendisine karşı önyargılı davranıldığını söyledi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu'nun odasına kadar giderek, ''Meclisi iyi yönetemiyorsunuz'' dediğini, ancak Arınç'a hiç bir ceza verilmediğini ifade eden Genç, önceki gün, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği'nin ödül gecesinde yaşanan olayla ilgili olarak da kendisinin ön sıralara konan protokol masasına değil, arka sıralara oturtulduğunu, buna karşı tepki koyduğunu, ödülleri de belli kişilere verdirdiklerini dile getirdiğini anlattı. Genç, hayatı boyunca yapılan haksızlıklara karşı geldiğini, karşı gelmeye de devam edeceğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...