Kamer Genç'in sözleri Meclis'i gerdi

CHP'li Kamer Genç'in hedefinde önce Başbakan Erdoğan ardından da AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli vardı.

Anadolu Ajansı 03.04.2013 - 08:34

Kamer Genç'in sözleri Meclis'i gerdi

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in, Başbakan Erdoğan'a yönelik sözleri TBMM Genel Kurulu'nda gerginliğe neden oldu.

Genç, ''AK Parti babasız bir çocuk yaratıyor ama bu çocuğun başı, ayağı kolları nerede belli değil. Babasının belli olmamasının dışında vücut organlarının şekli şemalı de belli değil'' diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın, ''Terörde başarıya ulaşacağız diye muhalefet partileri üzüntüsünden çılgına dönüyor, kuduruyor'' dediğini ifade eden Genç, ''O zaman kendisine soruyorum Tayyip bey, sen siyasi rakiplerin eğer bir başarı kazandığı zaman üzüntüden çılgına dönüp kuduruyor musun, kudurmuyor musun '' diye sordu.

AK Parti'li milletvekilleri, Genç'in bu sözlerine tepki gösterdi.

Bakanlar Kurulu sıralarına dönerek, ''Bunlar nerede, neyin pazarlığı peşinde koşuyorlar'' diye soran Genç, ''O kadar doyumsuz bir iktidarsınız ki bir doyun'' dedi.

"HEDEF, ETİK VE GERÇEK YOK"
Sataşma gerekçesiyle kürsüye gelen AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, böyle bir konuşmanın Meclis'te yapılmasını büyük bir üzüntü ile karşıladığını söyledi.

''Aslında ciddiye almamak lazım'' diyen Canikli, ''Konuşmanın içinde hiç bir şey yok, hedefi, etiği yok, gerçek yok. Bol olan yalan, bol bol yalan'' ifadesini kullandı.

Canikli, milletvekillerinin büyük çoğunluğunun bu konuşmayı tasvip etmediğini kaydederek, ''O zaman biz de çıkalım sizin değer verdiğiniz her şeye saldıralım. Böyle bir şey olabilir mi'' diye konuştu.

Canikli, Genç'in ''Başbakan Erdoğan'ın 100 zengin adam içerisinde yer aldığı'' iddiasıyla ilgili olarak, ''Bununla ilgili ortaya koyacağınız en ufak bir delil var mı? Bu kuyruklu yalandır, aşağıdan yukarıdan yalandır'' dedi.

Tekrar kürsüye gelen Genç, ''Hala siz bu Türkiye Cumhuriyeti'nin ne yüce bir devlet olduğunu kavramamışsınız. Bir yandan devlet parçalanıyor, ordusu yok ediliyor, öbür yandan Müslüman Kardeşler, Hamas, El-Kaide burada cirit atıyor'' diye konuştu.

"AKRABASI ARAZİYİ KİRALAMIŞ MI?"
MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal'ı kasteden Genç, ''Mehmet bey söyledi bana, Canikli'nin bir akrabası Antalya'da bir araziyi kiralamış mı kiralamamış mı, söylesin'' dedi.

Bu iddiaya yanıt veren Canikli de, ''Antalya'da ne bir akrabam var, ne de öyle bir durum söz konusu. Yalan, iftira, sana yakışır. Böyle bir iftirayı, ispat edemeyen de müfteridir. Yalan üretme konusunda dünyanın en uzmanlarından bir tanesisin. Terbiyem elvermiyor, yoksa o kadar çok söylenebilir ki burada, ayıptır'' diye konuştu.

"YALNIZCA GİRESUNLU İŞADAMI"
Nurettin Canikli, daha sonra MHP'li Günal'ın yanına giderek, bir süre konuştu.

Daha sonra değişiklik önergesi üzerine söz alan Günal, söz konusu işadamının Canikli'nin akrabası olduğuna dair herhangi bir şahitliğinin bulunmadığını yalnızca işadamının Giresunlu olduğunu bildiğini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...