Kameradaki saldırgan astsubayı vurdu

Konya'da bir polisi yakın mesafeden ateş ederek şehit eden motosikletli saldırganın kimliği radar kamerasında tespit edildi. Çevresi jandarma tarafından sarılan saldırgan çatışmaya girdi ve yaralı olarak yakalandı. Çatışmada bir astsubay da yaralandı.

11.08.2010 - 16:21

Kameradaki saldırgan astsubayı vurdu

Konya'da trafik polisi Ömer Durmaz, Karaman yolu Aldun Köyü yakınlarında radar uygulamasında görevliydi.

Sivil plakalı radar aracında tek başına göre yapan 36 yaşındaki polis memuru Durmaz, yakın mesafeden açılan ateş sonucu şehit oldu.

Konya polisi Durmaz'ın şehit edildiği araçtaki radar kayıtlarını inceledi ve saldırganın görüntülerine ulaştı.

Kırmızı renkli plakasız motosikletle radara yaklaşan ve polis memuru Durmaz'a ateş eden kişinin 21 yaşındaki Hakan Dinçer olduğu tespit edildi.

Görüntülerde Hakan Dinçer'in şehit ettiği polis memurunun silahını da alıp kaçtığı görülüyordu.

Üniversite mezunu ve işsiz olduğu öğrenilen Hakan Dinçer, bugün yeni aldığı motosikletiyle Çumra ilçesi yakınlarında olduğu belirlendi.

Kuzucu köyü yakınlarında çevresi jandarma tarafından sarılan saldırgan, güvenlik güçleriyle çatışmaya girdi.

Yaralı olarak yakalanan Hakan Dinçer, çatışmada bir astsubayı da sırtından yaraladı. Hastaneye kaldırılan Dinçer'in hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirilirken, saldırganın sorgusunda cinayetleri neden işlediğini anlatması bekleniyor.

ŞEHİT POLİS TOPRAĞA VERİLDİ
Öte yandan, şehit olan polis memuru Ömer Durmaz memleketi Karaman'ın Sudurağı beldesinde toprağa verildi.

Şehit Durmaz'ın naaşı, Sudurağı beldesindeki annesinin evine getirildi ve ardından kılınan namazın ardından belde mezarlığına defnedildi.

Cenazeye Karaman Valisi Süleyman Kahraman, AK Parti Karaman milletvekilleri Lütfi Elvan, Mevlüt Akgün, Karaman Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Karaman İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Kalınsaz, şehidin yakınları, çalışma arkadaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...