Kameradaki teröristin kimliği belirlendi

Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, 2 polisin şehit olduğu çatışmadaki 2 teröristten birinin kimliği belirlendi. Şüphelinin bir gün önce de 3 polisin yaralandığı saldırıdan arandığı ortaya çıktı.

NTV Haber 29.11.2015 - 15:54 | Son Güncelleme : 29.11.2015 - 15:57

Kameradaki teröristin kimliği belirlendi

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldüğü, 2 polisin şehit olduğu saldırıya ilişkin soruşturma sürüyor. Saldırganlardan birinin YDG-H’li Mahsun Gürkan olduğu belirlendi.

Şüpheli, olaydan bir gün önce polise yönelik saldırıya katıldı. Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu üzerinde seyir halindeki polis aracına ateş açıldı, 3 polis yaralandı.

Teröristlerin saldırı için gasp ettiği beyaz otomobil terk edilmiş halde bulundu. O otomobildeki teröristlerden Mahsun Gürkan birgün sonra Tahir Elçi'nin öldüğü çatışmada görüntülendi.

Önce içinde oldukları taksiyi durdurmak isteyen iki polise ateş açtılar.

Ardından basın açıklamasının yapıldığı dört ayaklı minarenin olduğu caddeye doğru koştular.

Mahsun Gürkan ve bir terörist polisin ateş açmasına rağmen Tahir Elçi'nin öldüğü caddeden koşarak kaçtı. Polis 2 saldırganı arıyor.

Bölgedeki güvenlik kameraları da inceleniyor. Olay anında bölgede olan avukat, gazeteci ve polislerin ifadeleri alındı. Ayrıca polisin kullandığı silahlar da balistik incelemede.

Sayfa Yükleniyor...