Kameralar önünde çıldırdı

İstanbul'da dün gece alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken kaza yapan kadın sürücü olay yerinde habercileri görünce çılgına döndü!

Haberler 29.12.2010 - 13:44

İstanbul'da gece saat 02.30 sıralarında Üsküdar Altunizade Mahallesi Mahir İzi Caddesi'nde bir trafik kazası meydana geldi.

Serap Civelek’in kullandığı 34 VAS 54 plakalı araç, yağmur altındaki yolda önce yol kenarındaki dubalara daha sonra da elektrik direğine çarparak durabildi.

Kazayı yara almadan atlatan Civelek, arkadaşını arayarak yardım istedi. Bu sırada yoldan geçen diğer sürücüler kazayı görerek polis ekiplerine haber verdi.

Polis, kadın sürücüden ehliyet ve ruhsatını istedi. Ayakta durmakta zorluk çektiği görülen kadın sürücü ehliyetinin olmadığını söyledi.

Bu sırada kaza yerine habercilerin gelmesi Civelek'i öfkelendirdi. Zaman zaman polise zaman zaman da habercilere bağıran sürücü, polislere zor anlar yaşattı. Polisler kadının alkolmetreyi üflemesi için büyük çaba gösterdi ancak bunu uzun süre başaramadı. Serap Civelek, habercilerin olay yerinde olmasını bahane ederek alkolmetreyi bir türlü üfllemedi. Kadın sürücünün polislere 'Yok diyorum kardeşim' gibi cümlelerle bağırdığı duyuldu.

Her geçen dakika daha da hırçınlaşan Civelek hakaretler yağdırmaya başladı. Kadın sürücü, iki saatlik çabanın ardından alkolmetreyi üfledi ve ekranda 227 promil rakamı göründü.

Civelek'in otomobili bağlanıp otoparka çekilirken 548 lira da para cezası verildi.

Sayfa Yükleniyor...