Kampüs ihalesi 22 Aralık'ta

TOKİ, Gazi Üniversitesi'nin merkez kampüsüne iki adet 10'ar katlı enstitü binası, Edebiyat Fakültesi, Fizik Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı, Konservatuar binası ve konser salonu inşa edecek.

07.12.2011 - 11:55

Kampüs ihalesi 22 Aralık'ta

Yüksek öğrenim alt yapısını güçlendirmek için üniversitelerle işbirliğine giden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye'nin köklü yüksek öğrenim kurumlarından Başkent Ankara'daki Gazi Üniversitesi'ne modern binalar kazandıracak. TOKİ, Gazi Üniversitesi'nin merkez kampüsüne iki adet 10'ar katlı enstitü binası, Edebiyat Fakültesi, Fizik Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı, Konservatuar binası ve konser salonu inşa edecek.

TOKİ, üniversitelerle yapılan işbirliğiyle yüksek öğrenimin alt yapı ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalara hız verdi. 7 üniversite kampüsünü yatırım programına alan TOKİ, şimdi de Türkiye'nin köklü yüksek öğretim kurumlarından Gazi Üniversitesi'nin merkez kampüsüne yeni eğitim binaları yapacak.

Gazi Üniversitesi ile TOKİ arasında yapılan işbirliğiyle üniversite modern yapılara kavuşacak. Bu kapsamda, Gazi Üniversitesi'nin merkez kampüsündeki kullanım ömrü dolmuş binalar yıkıldı. Yerine her biri dört kat bodrum ve zemin kat üzerine, iki adet 10'ar katlı enstitü binası, üç katlı merkez laboratuarı, 3 katlı Fizik Kimya ve Biyoloji Merkez Laboratuarları, 3 katlı Edebiyat Fakültesi, 2 katlı konservatuar binası ve 2 katlı konser salonu inşa edilecek.

İHALE ''ÖN YETERLİK'' USULÜ İLE YAPILACAK
Gazi Üniversitesi merkez kampüsüne yapılacak binaların ihalesi, Kamu İhale Kanunu'nun ''belli istekliler arasındaki ön yeterlilik'' usulüyle 22 Aralık'ta yapılacak. İhaleye katılan firmalar puan sistemine tabi tutularak ilk yedi firma belirlenecek. Daha sonra bu yedi firmadan teklifler alınacak. Teklifler değerlendirilerek İdare tarafından nihai karar verilecek.

TOKİ, Gazi Üniversitesi için merkez kampüsünde yapacağı modern binaların yanı sıra Gölbaşı'da da Sanat Tasarım Fakültesi inşa ediyor. Sanat Tasarım Fakültesi'nin ihalesi 26 Ağustos 2011'de yapılmıştı.

TOKİ, YÜKSEK ÖĞRETİMİN HİZMETİNDE
TOKİ, yüksek öğretimin altyapısını güçlendirmek için 7 üniversitenin daha kampüs inşaatını yatırım programına aldı. Bu kapsamda, Tunceli Üniversitesi'nin eğitim ve öğretim binası, idari binası ile sosyal tesis ve lojman inşaatının ihalesi 23 Haziran’da 2011’de gerçekleştirerek inşa süreci başladı. TOKİ, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Batman, Giresun, Şırnak Üniversitelerinin kampüsleri ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kampüsü inşaatlarının ihale ve proje çalışmalarını sürdürüyor.

İdare ayrıca; Kırıkkale Üniversitesi'ne 200 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağrı İbrahim Çeçen, Diyarbakır Dicle, Erzincan, Kırıkkale, Nevşehir, Yıldız Teknik ve Şırnak Üniversitelerine lojman, Adıyaman Üniversitesi’ne Kahta Meslek Yüksek Okulu binası, İstanbul Üniversitesi bünyesindeki Cerrahpaşa ve İstanbul Tıp Fakültesi'ne sağlık kampüsü, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'ne İç Hastalıkları Hastanesi yapıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...