'Kampüste Senfonik Akşamalar'a devam

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Doğuş Grubu'nun desteği ile 'Kampüste Senfonik Akşamlar' turnesi kapsamında Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'deki üniversitelerde bir dizi konser verecek.

27.09.2010 - 15:13

'Kampüste Senfonik Akşamalar'a devam

2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile imzalanan protokolle başlayan ve Doğuş Grubu'nun desteği ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın (CSO) ana sponsorluğunda geçen yıl ilki gerçekleştirilen ''Kampüste Senfonik Akşamlar'' turnesinin, bu yıl Anadolu'nun farklı şehirlerine taşınacak.

Büyük ilgi gören proje ile CSO'yu bugüne kadar gitmediği Anadolu'daki illere götürerek, üniversiteler aracılığıyla gençlere ve bölge halkına klasik müziği sevdirmeyi hedefleyen Doğuş Grubu, 17-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek turnenin duraklarını Kars-Kafkas Üniversitesi, Erzurum-Atatürk Üniversitesi, Rize Üniversitesi, Trabzon-Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi olarak bildirdi.

17 Ekim'de Kars-Kafkas Üniversitesinde start alacak turne, 18 Ekim'de Erzurum-Atatürk Üniversitesinde, 20 Ekim'de Rize Üniversitesinde devam edecek, 21 Ekim'de Trabzon-Karadeniz Teknik Üniversitesinde verilecek iki konser ve 22 Ekim'de Giresun Üniversitesinde düzenlenecek programla noktalanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...