Kamyon ters yöne girince...

İstanbul'da gece saatlerinde ters yöne giren kamyon kavşakta otobüse çarptı. Çarpmanın şiddetiyle savrulan otobüs iki taksi ve bir dorseye çarparak durabildi.

09.12.2010 - 10:14

İstanbul Sultangazi'de İsmet İnönü ve Fevzi Çakmak caddelerinin kesiştiği kavşakta gece saat 03.00 sularında kaza meydana geldi.

Hasan İşler'in kullandığı 34 UPZ 58 plakalı kamyon kavşağa ters yönden girerek Hüseyin Ertunç yönetimindeki 60 ZJ 739 plakalı otobüse çarptı.

Tokat'tan gelip Sultangazi bölgesine yolcu bırakan ve içinde yaklaşık 30 yolcusu olan otobüs savrularak kavşaktaki yeşil alana girdi. Kavşağı boydan boya geçen otobüs park halindeki iki taksiye ve bir TIR'ın dorsesine çarparak durabildi.

Hafif şekilde yaralanan yolcular, vatandaşların yardımıyla yakındaki bir özel hastaneye götürüldü. Kaza sırasında uyuyan yolcular, yaşadıklarını "Büyük bir gürültü ve sarsıntıyla uyandık. Çok korktuk. Ucuz atlatmışız" sözleriyle anlattı.

Otobüs şoförü Hüseyin Ertunç ise "Ben kavşağa girerken kamyon hiç yavaşlamadan gelerek bize çarptı. Zaten ters yönden geldi. Sanırım kavşağın etrafını dönmek yerine kısa yoldan geçmek istedi" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...