Kandırdığı kızı arkadaşlarına verdi

Bursa'dan kandırarak kaçırdığı genç kızı önce İzmir'e götüren daha sonra Ankara'ya getirirken yolda tecavüz eden bir kişi, genç kızı arkadaşlarına teslim etti.

Anadolu Ajansı 19.04.2010 - 11:33

21 yaşındaki Gamze D. adındaki genç bir kızın geçen hafta Bursa'da kaybolduğunun ailesi tarafından polise bildirilmesinin ardından, genç kızın ablası Bircan A. kız kardeşinin cep telefonundan Yasin adındaki bir kişiye ulaştı.

Telefonda görüştüğü Yasin'e Keçiören’deki bir alışveriş merkezinde buluşmak üzere randevu veren Bircan A, söz konusu alışveriş merkezine gelerek durumu Ankara polisine bildirdi.

Bunun üzerine alışveriş merkezine gelen ekipler, kafetaryada bulunan Ergün T. ile dolmuş şoförü oldukları öğrenilen Yasin Ü. ve Arif P'yi gözaltına aldı. Zanlılardan Ergün T.'nin genç kız hakkında bilgi sahibi olduğunu ve AŞTİ'de amcasının oğlu Yasin T'nin yanında olduğunu söylemesi üzerine polis Ergün T'yi de yanına alarak AŞTİ'ye gitti.

Burada gözaltına alınan Yasin T, genç kızın yolcu bekleme salonunda olduğunu söyleyerek yerini gösterdi. Gamze D. polisler tarafından bulunurken, zanlılar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Polis merkezine götürülen genç kız ifadesinde, kendisini Bursa'dan kandırarak kaçıran kişinin Ankara'da bir kargo firmasının sahibi olan Serkan Y. olduğunu, Bursa'dan İzmir'e götürdüğünü oradan da Ankara'ya getirdiğini ve yol boyunca kendisine kamyonda defalarca tecavüz ettiğini söyledi.

Genç kız, Ankara'ya geldikten sonra Serkan Y'nin kendisini Yasin T.'ye verdiğini ve onunda kapattığı evde 2 gün süreyle arkadaşlarıyla birlikte tecavüz ettiğini öne sürdü. Genç kızın ifadeleri doğrultusunda harekete geçen polisler söz konusu kargo şirketine giderek Serkan Y'yi de gözaltına aldı.

Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...