AK Parti'nin 4. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

İlişkili Haberler


Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi’den sonra kürsüye çıkan Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Mesud Barzani, AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin daha aydınlık bir geleceğe doğru gittiğini ifade etti.

Hiçbir sorunun çözülemez olmadığını belirten Barzani, ''Bugün Türkiye’nin daha önemli bir rolü öne çıkıyor. Ancak biliyoruz ki bölgemizin önemli sorunları var. Fakat hiçbir sorun çözülemez değildi. Herhangi bir gencin kanının dökülmesi gerçekten bizim canımızı acıtıyor. Kanın dökülmemesi için her türlü yardıma hazırız. Bu bölgede yaşayan halklar olarak birbirimize el uzatmalıyız'' dedi.

Hiçbir sorunun şiddetle çözülemeyeceğini ifade eden Mesud Barzani, ‘’Çünkü hiçbir sorun şiddetle çözülemez. Bir devletin gücü gerçekten ne kadar silaha sahip olduğuyla ölçüşmez. Barışın birbirini doğru anlamanın doğru yol olduğunu anlıyoruz. Türkiye önemli bir ülke. Biz ümit ediyoruz ki Türkiye ile Irak’ın ilişkileri kalıcı ve sürekli olur'' diye konuştu.

'SURİYE HALKININ MÜCADELESİNİ DESTEKLİYORUZ'
Orta Doğu’da önemli gelişmelerin yaşandığını kaydeden Barzani, ‘’Gördüğümüz gibi Orta Doğu’da önemli gelişmeler yaşanıyor. Kendi özgürlükleri için mücadele veren güçleri destekliyoruz. Suriye halkının özgürlük mücadelesini destekliyoruz. Şuan gerçekten çok acı bir durum yaşanıyor’’ dedi.