CNBC-e Dergi'nin Şubat sayısı çıktı. Hem de çok özel bir hediye ile birlikte. How I Met Your Mother’ın sevilen karakteri Barney'den 'Kanka Kanunu' (The Bro Code) CNBC-e Dergi Şubat sayısı ile herkese hediye. Nev-i şahsına münhasır bir karakter olan Barney’den erkek-kadın ilişkileri ve hayat hakkında öğreneceğiniz çok şey var.

Sinemaseverlerin her sene heyecanla beklediği Oscar Ödül Töreni 27 Şubat Pazar gecesi CNBC-e ve NTV’de ekrana gelirken, CNBC-e Dergi ile hediye edilen 83. Oscar Özel İzleme Rehberi’yle heyecan pekişiyor. Oscar Ödülleri ve adaylar hakkında bilmeniz gereken her şey bu ekte...

TV’nin en tüyler ürpertici dizisi The Walking Dead, korku janrının değeri bilinmeyen yaratıkları zombileri yeniden gündeme getirirken, CNBC-e Dergi’nin hazırladığı özel zombi dosyasını kaçırmayın. Merlin gibi genç büyücülere yol haritası, Doktor’un yeni yoldaşı Donna, How I Met Your Mother’ın yeni sezonu ve e2’nin yeni dizisi Shameless hakkında bilmek istediğiniz her şey bu sayıda. Ayın sürpriz konukları, özel bölümleri ve sıradışı anlarını konu alan yazılar sayesinde CNBC-e ve e2 izlerken tek bir anı bile kaçırmayacak, ekran yüzlerinin hayatlarındaki son gelişmeleri öğrenerek gündemi takip edeceksiniz.

KANKA KANUNU
Hepimizin hayatını düzenleyen, içselleştirilmiş bir kurallar bütünü vardır. Bazıları buna ahlak der. Bazılarıysa din. Ama bilgi sahibi kankalar buna Kutsal Kase Kankalık Kanunu derler.

Kuşaktan kuşağa sözlü bir gelenek olarak aktarılan, kankalar için resmi davranış kurallarının ilk basılı hali budur. Her erkek, bu kutsal ve efsanevi belgenin ilkelerini uygulayarak kankalık mertebesine nasıl ulaşacağını öğrenebilir.

KISA MADDELER:
Madde 10 Kankalar tatlılarını paylaşmaz.

Madde 16 Bir kanka asla eller havada dans etmez.

Madde 25 Kanka tatil köyü havuzunda veya plajda değilse, diğer kankaların önünde gömleğini çıkaramaz.

Madde 30 Bir kanka 30 yaşına gelmemiş bir kankasının evlenmesine asla izin vermez.

Madde 37 Ölümüne bile dövüşseler bir kanka diğerinin kasığına yumruk atmaz.

Madde 41 Bir kanka asla diğerine güneş yağı sürmez.

Madde 47 Bir kanka asla pembe giymez. Avrupa’da bile...

Madde 54 Bir kanka kuraklık döneminde bile sifonu iki kez çeker.

Madde 55 Bir kanka asla bıyık bırakmaz. İstisna: Tom Selleck

Madde 86 Bir kanka yeni arabasını kankalarına gösterirken kaputu açmalıdır.

Madde 91 Kankalar birbirleriyle Fransızca konuşmaz.

Madde 101 Bir kanka kaybolduğunda asla yol sormaz.

Madde 147 Kankanın eski sevgilisiyle yatma.