Kanlı pantolonu sobada yakmış

Adana'da, sevgilisi olduğu öne sürülen genç kızı bıçaklayarak öldüren zanlı cinayet günü giydiği kanlı pantolonu sobada yaktığını itiraf etti.

Anadolu Ajansı 03.12.2009 - 16:00

20 yaşındaki Tuğçe Anlaş’ı Seyhan Barajı ÇEAŞ Hidroelektrik Santrali Yüreğir kıyısındaki kayalıklarda 30 Kasımda boğazını kesip, 28 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan ve olay sırasında yanında bulunan 37 yaşındaki A.P. ile sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece tutuklanan zanlı M.E'nin, cinayeti tahrik altında gerçekleştirdiğini öne sürdüğü öğrenildi.

Sevk edildiği adliyede alınan ifadesinde, Tuğçe Anlaş'ın 3 yıldır sevgilisi olduğunu söylediği belirten zanlı M.E, ifadesinde şu iddialarda bulunduğu öğrenildi:

''Özlem Ç. isimli bir arkadaşımız vardı. Çorum'da babasının yanında kalıyordu. Geçtiğimiz günlerde Adana'ya gelmiş. Zor durumda olduğu için yanıma çağırdım ve birlikte Tuğçe'yi aradık. Özlem ile birlikte Tuğçe'nin evine gidecektik. Ancak Tuğçe'nin annesi Özlem'i istemediğini söylemiş. Bunun üzerine Özlem yanımdan ayrıldı.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra Tuğçe'yi telefonla aradım. Ancak telefonu açtığında, Özlem'in yanıma gelmiş olmasından dolayı bana hakaret edip tekrar kapattı. Kendisine aramızın açılmaması için yalvardım. Hatta ben cezaevinde iken beni aldattığını öğrendiğim halde kendisine kötü söz söylemiyordum.

Olay günü de Tuğçe ile buluştuk. Yanımızda bizi daha önce kavga ettiğimizde barıştıran arkadaşım A.P'de vardı. Hep birlikte baraj gölüne doğru gittik. Bu arada A.P'den, Tuğçe'yi korkutacağımı söyleyerek bıçağını istedim. Göl kenarındaki kayalıklarda konuşurken A.P. yanımızdan uzaklaştı.

Tuğçe burada sürekli bana küfür ediyordu. Ben kendisine hakaret etmedim. Barışmak istiyordum. Ancak bana hakaret etmeyi sürdürüp annemin yanından ayrılmamı, başka ev tutmamı söyledi. Sinir krizine girdim ve bıçakla bir kez vurdum.”

M.E'nin bıçaklama sonrası A.P yanlarına gelip bıçağı elimden aldığını fakat Tuğçe'nin küfür ettiğini daha sonra yaşanan olayları hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

Olaydan sonra belediye otobüsüne binerek gittiği evinde, kanlı pantolonunu sobada kayıp, küllerini tuvalete attığını anlatan M.E'nin diğer giysileri de yıkadığını belirterek, ''Tuğçe ile cinsel ilişkim olmadı. Atilla ile de bir ilişkisi yoktu. Pişmanım'' şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Bu arada zanlının askere gidebilmek için 27 Ekim’de mahkeme kararı ile yaşını büyüttüğü ortaya çıktı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...