İnternetin en çok okunan Türkçe edebiyat-eleştiri dergisi sabitfikir.com'un basılı dergisi Sabit Fikir, sekizinci sayısında mutfak ve edebiyat ilişkisini irdeliyor.

Elif Tanrıyar imzasıyla dergideki yerini alan dosya, yemek ve yazın hayatına dair ilginç tespitlerde bulunuyor.

küçük İskender, Ömer Türkeş, Faruk Duman, Kaya Genç, Hayati Roman’ın da aralarında bulunduğu pek çok ismin eleştirilerine yer veren Sabit Fikir’in bu sayısında Haydar Ergülen’in kaleminden Füruzan’ı; Ceyhan Usanmaz’ın kaleminden ise Yusuf Atılgan’ın yarım kalan romanı İşkence’nin hikâyesini okumak mümkün.

Edebiyatseverler için, yaklaşan FilmEkimi’nden bir edebiyat seyirliği listesi de bulabileceğiniz dergide ayrıca; Sibel Oral, Sait Faik’in uzun süre yasaklı kalan Medarı Maişet Motoru adlı kitabını anlatırken, Mert Tanaydın Britanyalı yazarların son dönemdeki manevi arayışlarına değiniyor.

Kapağını Şerif Ali Ünal’ın hazırladığı dergide, edebiyat ve yayıncılık dünyasından haberler ve düşünce özgürlüğü ihlalleri de yer alıyor.

Yayın yönetmenliğini Elif Bereketli'nin yaptığı Sabit Fikir, Idefix ve Prefix paketleriyle ücretsiz. Sabit Fikir’in içeriğini ve daha fazlasını sabitfikir.com adresinde bulmak mümkün.