'Kanunsuz ve ahlaksızca'

Meclis Başkanı Cemiş Çiçek, gündemi meşgul eden yasadışı dinlemelerle ilgili "Kanunsuz ve ahlaksızca" nitelemesini yaptı. Çiçek, Meclis TV'nin Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında yayını kesmesine de değindi.

25.02.2014 - 21:29

'Kanunsuz ve ahlaksızca'

Yasadışı dinleme iddiaları siyasetin gündemini oluşturmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili bir açıklama da Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek'ten geldi.

Çiçek Ankara'da katıldığı bir etkinlikte yaptığı açıklamada, "Bu dinlemeleri yapanlar hem kanunsuz hem de çok ahlaksızca bir iş yapıyorlar" ifadelerini kullandı.

Bunun kabul edilemeyeceğini dile getiren Meclis Başkanı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun söz konusu kayıtları grup toplantısında dinlettiği sırada Meclis TV'nin yayını kesmesine de değindi.

RTÜK'ün bugüne kadar bu konularla ilgili çok sayıda televizyonu cezalandıran kararları olduğunu belirten Çiçek, şunları kaydetti:

"Kaldı ki işin o kısmıyla ilgili ilk defa Meclis'te olan bir durum, bizde ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyoruz. Hukuk açısından da inceliyoruz, incelettireceğiz. Bir sayın genel başkanın sözünün kesilmesi bizim yapabileceğimiz bir şey değildir.

Biz herkesin görüşüne saygı duyuyoruz. Ama dikkat ederseniz, ben gelirken de baktırdım iki kanal dışında işin bu kısmı olunca hepsi yayını kesmiş. Demek ki o kanalların daha önce yaşanan tecrübelerden yola çıkarak ortaya konulan bir husus."

Meclis TV'nin yayını kesmesiyle ilgili CHP heyeti, Meclis Başkanı Çiçek ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce "Meclis Başkanı'nın konuşmalarından anladık ki talimatı veren Meclis Başkanı'nın kendisi. Ana muhalefet partisinin genel başkanı konuşurken sansürlemek, yasaklamak kimsenin haddi değildir" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...