Kanyon gezisi kabusa döndü: 2 ölü

Çorum’da İncesu Kanyonu’na gezmeye giden öğrenciler akıntıya kapıldı. Öğrencilerden 2’si hayatını kaybederken, 4 öğrenciyi öğretmenleri kurtardı.

Haberler 14.06.2011 - 11:29

Kanyon gezisi kabusa döndü: 2 ölü

Çorum'daki bir lisede eğitim gören 21 öğrenci, 2 öğretmenleri ile Ortaköy'deki İncesu Kanyonu'na gezmeye gitti. Öğrenciler, öğretmenleri ile kanyona yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta suyun aktığı yönde kayalar üzerinde bulunan Kybele Kabartması'nı görmek için boğaza kadar ilerledi.

Kabartmayı gördükten sonra geri dönerken sudan geçen öğrencilerden 6 tanesi akıntıya kapıldı.

Öğrencilerden 4'ü öğretmenleri tarafından kurtarıldı. Fuat Polat (16) ile Muhammet Ali Kaya (17) suda boğuldu.

Yaşamını yitiren iki öğrencinin cesetleri öğretmenleri tarafından ırmaktan çıkarıldı. Öğrencilerden 16 yaşındaki Rabia Şentürk de Çorum Devlet Hastanesine sevk edildi. Şentürk'ün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KAYMAKAM KAZA YAPTI
Bu arada, Ortaköy Kaymakamı Zeliha Uyan, olayı duyar duymaz eşi Hüsamettin Uyan ve şoförü Süleyman Tekbaş ile yola çıktı.

Makam otomobili, Ortaköy çıkışında virajı alamayarak devrildi. Kazada yaralanan Kaymakam Zeliha Uyan ile eşi Hüsamettin Uyan ve sürücü Süleyman Tekbaş, ambulanslarla Çorum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hamile olduğu öğrenilen Kaymakam Uyan ile diğer yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

VALİ ÇAKIR: RESMİ BİR GEZİ DEĞİL
Bu arada, olayın ardından Çorum Valisi Nurullah Çakır, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakan Saraç ile İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, Ortaköy'e gitti. Vali Çakır ve beraberindekiler, İncesu Kanyonu'nda incelemelerde bulundu.

Olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirten Çakır, ''Bu resmi bir gezi değil. Öğrencilerimizin organize ettiği bir gezi. Eğitim camiamızın, hepimizin başısağolsun'' dedi.

Daha sonra Ortaköy Devlet Hastanesine geçen Çakır, olayın ardından hastanede tutulan öğrencilerle görüştü.

OTOMOBİL BARAJA DÜŞTÜ
Öte yandan, kentte bir de trafik kazası meydana geldi.

17 yaşındaki M.E'nin kullandığı otomobil, Çomar Barajı civarında mıcıra kapılarak suya düştü.

Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı 4 dalgıcın aramaları sonucunda otomobilde bulunan kişi ya da kişilere ulaşılamazken, otomobil vinçle sudan çıkarıldı.

Görgü tanıkları, otomobilde bulunanların, araç suya düşmeden önce atladıklarını ve olay yerinden kaçtıklarını iddia etti.

Sayfa Yükleniyor...