Kapadokya'da caz zamanı

Tüm etkinliklerin ücretsiz olarak gerçekleştirileceği Kapadokya Caz Günleri'nde Erkan Oğur, Sibel Köse, Sarp Maden, Alper Yılmaz gibi sanatçılar sahne alacak.

29.11.2010 - 12:42

Kapadokya'da caz zamanı

Kapadokya Caz Günleri, Türkiye’nin tarihi hazinelerine ev sahipliği yapan Kapadokya’yı müzikle buluşturmak amacıyla 6-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Kapadokya’nın tarihi değerlerini, kültürel ve sanatsal açıdan desteklemeyi amaçlayan etkinlikler bütününde, Erkan Oğur, Sibel Köse, Sarp Maden, Alper Yılmaz, Bilal Karaman ve Elif Çağlar, başarılı müzisyenlerden oluşan ekipleriyle birlikte yer alıyor.

İpek Erdem ve Elif Kayaman tarafından Kozmik Müzik çatısı altında düzenlenen Kapadokya Caz Günleri kapsamında Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi, Argos In Cappadoccia, Anatolian Houses, Saklı Han, Nevşehir Üniversitesi, Han Çırağan, Forum Kapadokya ve Ürgüp Kültür Merkezi’nde konser ve söyleşiler gerçekleştirilecek. Bu mekanlarda cazın farklı yorumları ve sunumlarıyla, yaşça büyük bir kitle kadar, gençlerin ve öğrencilerin de cazla tanışması, kültür/sanat etkinliklerine karşı farkındalığın ve ilginin artması hedefleniyor.

Caz Günleri kapsamındaki tüm etkinlikler ücretsiz olacak ve belediyeler tarafından konser mekanlarına toplu ulaşım sağlanacak.

Kapadokya Caz Günleri 6 Aralık'ta Erkan Oğur’un Telvin konseriyle Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi’nde 21:30’da başlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...