Kapalı Çarşı'da 3 gündür elektrikler kesik

Fatih'teki elektrik kesintileri yılbaşı öncesi alışverilerini olumsuz etkiledi. 3 gündür elektriğin olmadığı Kapalı Çarşı'da esnaf durumdan şikayetçi.

Haberler - DHA 28.12.2016 - 15:55

Kapalı Çarşı'da 3 gündür elektrikler kesik

İstanbul Fatih'te yaşanan elektrik kesintilerinden en çok Kapalıçarşı esnafı etkilendi. 3 gündür elektriksiz olduklarını belirten tarihi çarşının esnafı kesintiye tepki gösterdi.

Veliefendi-Yenikapı arasındaki TEİAŞ'a ait iletim kablosu arızalandığından Yenikapı ve Aksaray trafo merkezlerine enerji verilemiyor. Bu sebeple de Fatih'te 3 gündür kısmi elektrik kesintileri yaşanıyor.

Kesinti yılbaşı öncesinde en çok Kapalıçarşı esnafını mağdur etti. Çarşı karanlığa gömülürken, esnaf dükkanlarını mum, gaz lambası ve fenerlerle aydınlatıyor. Gün içerisinde çarşıya sadece 2-3 saat elektrik verilirken alışveriş yapmak isteyenler cep telefonu ışığı yardımıyla ürün seçebiliyor.

Kapalıçarşı esnafının tepki gösterdiği durumla ilgili BEDAŞ'tan bir açıklama geldi.

"Veliefendi-Yenikapı arasındaki TEİAŞ'a ait iletim kablosu arızalandığından Yenikapı ve Aksaray trafo merkezlerine enerji alınamamaktadır" denilen açıklama şöyle devam etti:

"Bu sebeple Fatih ilçesinde kısmi elektrik kesintileri yapılmaktadır. TEİAŞ'tan sisteme enerji gelen kadar kesintiden etkilenen bölgelerin mağdur olmaması için BEDAŞ tüm kaynakları seferber ederek çeşitli bölgelerden aktarmak suretiyle kademeli olarak elektrik sağlayacaktır."

Sayfa Yükleniyor...