Kapatılan belediyelerin işçilerinden eylem

Erzurum'da kapatılan belde belediyelerinde çalışan işçiler, yeni kurulan ilçe belediyelerine devirleri yapılmadığı için ortada kaldı. İki aydır maaş alamayan işçiler, AKP İl Başkanlığı önünde eylem yaptı.

Anadolu Ajansı 11.05.2009 - 17:14

''5747 sayılı Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'' kapsamında kapatılan Dumlu, Ilıca, Kazım Karabekir, Dadaşkent ve Dadaşköy belediyelerinde çalışan işçiler, maaşlarını alamadıkları iddiasıyla Erzurum'da Çifte Minareli Medrese'den AKP İl Başkanlığı önüne kadar yürüdü.

Burada işçiler adına açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Cevdet Tamgaç, yasa nedeniyle kapatılan belediyelerde çalışan birçok işçinin mağdur olduğunu söyledi.

Kapatılan belediyelerdeki kadrolu işçilerin görevlendirmelerinin yapılmadığını belirten Tamgaç, ''Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. İşçilerimiz mağdur durumda. Yetkililerden yardım bekliyoruz'' dedi.

İşçilerin iki aydır maaş alamadıklarını kaydeden Tamgaç, şöyle devam etti: ''Sesimizi duyurmak için buradayız. 900 arkadaşımız mağdur. Geçen ay maaş alamadılar, bu ay da maaş alamayacaklar. Arkadaşlarımız evlerine ne götürecek? Sayın Valimiz ve milletvekillerimizle görüşüyoruz. İki aydır bu arkadaşlarımızın yeni çalışma yerlerine dağıtılacağını belirtiyorlar. Ancak dağıtılmadılar. Buradaki bürokrasi Erzurum'u Ankara'ya süt liman gösteriyor. Mağduriyetimizden Ankara'nın haberi yok.''

İşçiler, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...