Kar pistleri etkilemeyecek

2011 Üniversitelerarası Kış Oyunları'nın başlamasına saatler kala Erzurum'a kar yağdı. Kar yağışının oyunlar için hazırlanan pistleri etkilemeyeceği belirtildi.

27.01.2011 - 11:40

Kar pistleri etkilemeyecek

Erzurum’da yağmaya başlayan kar uzun bir aradan sonra bölgenin beyaza bürünmesini sağladı.

Erzurum'da dün akşam saatlerinde hafif şiddetli olarak başlayan kar yağışı bugün sabah saatlerine kadar aralıklara devam etti.

Güne beyazla uyanan Erzurumlular kış oyunlarının yapılacağı için ilk defa kar yağışına sevindi. Otomobillerini temizleyerek işe gitmeye çalışan vatandaşlar, "Erzurum'a kar yakışıyor" dediler.

Yaklaşık 5 santim yağan karın 29 Ocak'a kadar aralıkla hafif şekilde devam edeceğini bildiren Metereoloroji Bölge Müdürlüğü Yetkilileri, yağışların kış oyunlarını etkilemeyeceği müjdesini verdi.

'YAĞIŞ PİSTLERİ ETKİLEMEYECEK'
Kış oyunları öncesi başlayan kar yağışının pistleri etkilemeyeceği belirtildi.

NTV canlı yayınına katılan Kayak Federasyonu Başkan Vekili Ali Oto, "Dün akşam 10 santim kar yağdı ancak bu pistleri etkilemeyecek. Yarışlar yarın başlayacak, kar makineleri devamlı çalışıyor. Yağışların ciddi bir etkisi olmayacak." diye konuştu.

Dün gece yapılan ölçümlerde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 6, Ardahan'da 5, Ağrı'da 4, Erzurum'da 3 ve Iğdır'da 2 derece olarak ölçüldü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...