Kar tatil getirdi

Yoğun kar yağışı yüzünden yurdun çeşitli kesimlerinde okullar tatil edildi.

Anadolu Ajansı 08.03.2011 - 10:37

Kırklareli, Tekirdağ, Hakkari ve Eskişehir’de yoğun kar yağışı sebebiyle bazı ilçe ve köylerde eğitime bir gün ara verildi.

Kar yağışı nedeniyle Kırklareli'nin Demirköy ve Vize ilçeleri ile Eskişehir'in Mahmudiye ilçesi ve bağlı köylerinde, ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.

Demirköy Kaymakamı Kaya Çelik, iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı 15 köy yolu ile İğneada beldesi yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.

Demirköy'de İlçe Hıfzıssıhha kurulu kararı ile ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildiğini ifade eden Çelik, Karayolları ve Özel İdaresi ekiplerinin kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Demirköy ilçe merkezinde kar kalınlığının 15, Mahyatepe'de 35 santimetreye ulaşırken, ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle enerji nakil hatları direklerinin devrilmesi sonucu 6 saattir ilçeye elektrik verilemiyor.

Vize ilçesinde de 12 köy yolu ulaşıma kapanırken, ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün ara verildi.

Kırklareli merkeze bağlı 5 köy yolu da kar ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.

Bu arada, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki karayolundan bağlantının sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nda da kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle yapılıyor.

TEKİRDAĞ
Kar yağışının etkili olduğu Tekirdağ'ın Saray ilçesi'nde İlk ve Orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Kar yağışı nedeniyle kapanan 4 köy yolunun ulaşıma açılması için İl Özel İderesi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

HAKKARİ
Hakkari Valisi Muammer Türker, yoğun kar yağışının yaşandığı kent merkezi ile ilçelerde, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime iki gün süreyle ara verildiğini kaydetti.

ESKİŞEHİR
Eskişehir'de de yoğun kar yağışı nedeniyle, Mahmudiye ilçesine kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu. İlçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Belediye ekipleri ilçe merkezinde, Özel İdare Müdürlüğü ekipleri de köy yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

Eskişehir'in Çifteler ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Dün de yoğun kar yağışı nedeniyle Ordu Samsun’un bazı ilçe ve köylerinde eğitime ara verilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...