Kar Trakya'da yolları kapattı

Yağışlı havanın etkisine giren Trakya’da kar yağışı etkili oluyor. Kırklareli'de kar nedeniyle yolları kapalı olan köy sayısı 21'e yükseldi. Yarın İstanbul’da poyraz fırtınasıyla birlikte Çatalca’da sulu kar bekleniyor.

24.02.2011 - 17:45

Kar Trakya'da yolları kapattı

Kırklareli'ne bağlı Dereköy köyünde kar kalınlığı 8 santimetreye ulaşırken, Kofçaz ilçesinde 15, Demirköy ilçe merkezinde 20, Mahyatepe'de ise 35 santimetre oldu.

Merkeze bağlı 5, Demirköy ilçesinde 11, Kofçaz ilçesinde 1 ve Vize ilçesine bağlı 4 köy yolunda ulaşım yapılamıyor.

Devam eden kar yağışı nedeniyle Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde araçlar zincir takarak yollarına devam ediyor. Bulgaristan ile bağlantının sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nda ulaşım güçlükle yapılırken, jandarma ekipleri sürücüleri buzlanmaya karşı uyarıyor.

Kırklareli Özel İdaresi ekipleri, kar nedeniyle kapanan köy yollarını açma çalışmalarını sürdürüyor. Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri, Demirköy, Kofçaz ve Vize ilçelerinde ve Dereköy Sınır Kapısı yollarında kar kürüme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Edirne'de sabaha karşı başlayan kar yağışı zaman zaman şiddetini artırıyor. Ulaşımda henüz aksaklık meydana getirecek olumsuz bir durumun meydana gelmediği kent merkezinde, kar kalınlığı yüksek kesimlerde 10 santimetreye kadar ulaştı.

Hava sıcaklığının sıfır derece olarak ölçüldüğü Edirne'de kar yağışının aralıklarla devam edeceği bildirildi.

Bu arada karla mücadele ekipleri, kar yağışı nedeniyle kapanma riski bulunan kritik noktalarda bekletiliyor.

Halk arasında hava sıcaklıklarının arttığına inanılan cemre geçen hafta havaya düşmüştü.

İSTANBUL YARIN FIRTINALI
Yarın İstanbul'da etkili olacak poyraz fırtınası yaşamı olumsuz etkileyebilir. Çatalca ve Arnavutköy'de sulu kar bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...